حوادث جاده ای در خراسان شمالی 96 قربانی گرفت

بجنورد- ایرنا- رئیس پلیس راه خراسان شمالی گفت: Ø­ÙˆØ§Ø¯Ø Ø±Ø§Ù†Ù†Ø¯Ú¯ÛŒ در جاده های این استان Ø·ÛŒ چهار ماه نخست امسال، 96 قربانی گرفت.

بجنورد- ایرنا- رئیس پلیس راه خراسان شمالی گفت: حوادث رانندگی در جاده های این استان طی چهار ماه نخست امسال، 96 قربانی گرفت.

حوادث جاده ای در خراسان شمالی 96 قربانی گرفت
حوادث جاده ای در خراسان شمالی 96 قربانی گرفت

به گزارش ایرنا، سرهنگ علیرضا حسین زاده یکشنبه در نشست خبری با بیان اینکه این تعداد فوتی در 803 فقره حادثه رانندگی گزارش شده است اظهار کرد: شمار قربانیان حوادث رانندگی جاده ای استان در این مدت در مقایسه با مدت مشابه پارسال 25 نفر افزایش داشته است.

وی گفت: در 725 حادثه رانندگی برون شهری در مدت مشابه پارسال 71 نفر جان خود را از دست داده اند.

رئیس پلیس راه خراسان شمالی در بخش دیگر سخنان خود از افزایش شمار فوتی ها در حوادث رانندگی در محورهای فرعی ابراز نگرانی کرد و گفت: در این مدت 36 نفر در حادثه های رانندگی در جاده های فرعی استان جان خود را از دست داده اند.

وی با تاکید بر اینکه موتورسیکلت سواران بیشترین حادثه دیدگان در سانحه های رانندگی در راه های فرعی هستند افزود: 18 نفر از جان باختگان حادثه های ترافیکی در چهار ماه نخست امسال راکبان موتورسیکلت بوده اند.

حسین زاده به تلفات رانندگی در سفرهای تابستانی اشاره و اظهار کرد: تیرماه امسال ماه پرحادثه ای برای رانندگان بود و وقوع سوانح ترافیکی در جاده های استان و فوتی های ناشی از تصادف بی سابقه افزایش یافت.

وی تصریح کرد: تیرماه سال گذشته 16 نفر در حادثه های رانندگی جان باختند اما این میزان امسال به 37 نفر رسیده است.

رئیس پلیس راه خراسان شمالی در بخش دیگر سخنان خود درباره افزایش تلفات رانندگی در محور بجنورد به جنگل گلستان گفت: تکمیل پروژه راه سازی بجنورد به جنگل گلستان و تامین ایمنی این مسیر، مطالبه افکار عمومی است و وقوع حادثه در این محور بحران اصلی برای ما محسوب می شود.

وی افزود: شمار تلفات رانندگی در این مسیر در چهار ماه سال قبل یک نفر بود اما امسال 16 نفر در حوادث رانندگی این مسیر طی چهارماه نخست جان باخته اند.

*** دستگاه های اجرایی، سازمان ها، نهادها و شرکت های دولتی و عمومی می توانند برنامه های خبری روزانه خود را یک روز قبل از اجرای برنامه ها از طریق شماره تلفن 32226666 و 32231776 و یا به 09159768804 تلگرام به ایرنا اطلاع دهند یا به این شماره ها نمابر کنند.