کشف 4287 کیلوگرم مواد مخدر در سیستان و بلوچستان

زاهدان - ایرنا - فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان گفت: چهار تن و 287 کیلوگرم مواد مخدر در درگیری با سوداگران مرگ در این استان کشف شد و یک قاچاقچی مسلح به هلاکت رسید.

کشف 4287 کیلوگرم مواد مخدر در سیستان و بلوچستان
کشف 4287 کیلوگرم مواد مخدر در سیستان و بلوچستان

به گزارش مرکز اطلاع رسانی پلیس، سردار حسین رحیمی روز شنبه اظهار داشت: در راستای مبارزه شبانه روزی با باندهای بزرگ مواد مخدر تیم های اطلاعاتی و عملیاتی پلیس اعضای یک باند مسلح را که از مناطق مرزی مواد افیونی را به منطقه زرآباد شهرستان کنارک منتقل و قصد جا به جایی آن به نقاط دیگر را داشتند، شناسایی کردند.

وی افزود: اعضای این باند مسلح و بزرگ که در منطقه «زرآباد» با یک دستگاه خودرو تویوتا در حال جا به جایی مواد مخدر بودند پس از ورود به کمین تکاوران پلیس با آنان به صورت مسلحانه درگیر شدند که در این درگیری، ماموران علاوه بر هلاکت یک قاچاقچی مسلح و توقیف یک دستگاه خودرو، یک تن و 309 کیلوگرم تریاک را کشف کردند.

وی با اشاره به شناسایی یک باند بزرگ دیگر مواد مخدر گفت: اعضای این باند که با استفاده از سه دستگاه خودرو سبک در حال جابه جایی مواد مخدر بودند، توسط ماموران انتظامی شهرستان های سراوان، نیکشهر، ایرانشهر و سیب و سوران شناسایی شدند.

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان ادامه داد: ماموران علاوه بر توقیف خودروها، 6 قاچاقچی حرفه ای و سابقه دار را دستگیر کردند.

سردار رحیمی افزود: در بازرسی از خودروهای اعضای این باند، 2 تن و 919 کیلوگرم تریاک و 59 کیلوگرم هروئین کشف شد.

وی با اشاره به اشراف اطلاعاتی و رصد مداوم تحرکات قاچاقچیان و باندهای مسلح و بزرگ مواد مخدر، خاطر نشان کرد: نیروی انتظامی اجازه نخواهد داد که این افراد فرصت طلب و سودجو به اهداف پلید خود دست یابند.

به گزارش ایرنا سیستان و بلوچستان با 19 شهرستان زاهدان، زابل، زهک، هامون، هیرمند، نیمروز، خاش، ایرانشهر، سراوان، نیکشهر، میرجاوه، قصرقند، فنوج، مهرستان، سیب و سوران، دلگان، سرباز، کنارک و چابهار و 2 میلیون و 775 هزار و 14 نفر جمعیت پهناورترین استان کشور محسوب می شود که با کشور افغانستان و پاکستان هم مرز است.