کشف مواد غذایی، برنج و سوخت قاچاق در گیلان

رشت - ایرنا - مأموران نیروی انتظامی استان گیلان در عملیات های جداگانه ای، مواد غذایی قاچاق در بندرانزلی و برنج و سوخت قاچاق در شهرستان رودسر کشف و ضبط کردند.

کشف مواد غذایی، برنج و سوخت قاچاق در گیلان
کشف مواد غذایی، برنج و سوخت قاچاق در گیلان

به گزارش عصر پنجشنبه واحد اطلاع رسانی پلیس گیلان به ایرنا، فرمانده نیروی انتظامی بندرانزلی از کشف سه هزار و 86 قلم کالای قاچاق در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ هرمز عشقی بیان داشت: ماموران پلیس آگاهی شهرستان در راستای مبارزه با قاچاق کالا ، با هماهنگی اداره تعزیرات حکومتی شهرستان، از صنوف مرتبط با مواد غذایی بازدید و در بازرسی از یک انبار، سه هزار و 86 قلم کالای قاچاق، کشف و ضبط کردند.

وی ارزش اقتصادی مواد غذایی قاچاق کشف شده را 20 میلیون تومان ذکر و اضافه کرد: متهم این پرونده، پس از شناسایی، برای سیر مراحل قانونی به مقام قضایی معرفی شد.

شهرستان بندرانزلی در 40 کیلومتری شمال غرب مرکز استان گیلان واقع است.

بر اساس گزارش دیگری از واحد اطلاع رسانی پلیس گیلان به ایرنا، فرمانده نیروی انتظامی رودسر گفت: ماموران پلیس در عملیات های جداگانه ای، 2 هزار و 700 لیتر سوخت مایع قاچاق و سه تن برنج خارجی قاچاق در این شهرستان کشف و ضبط کردند.

سرهنگ رمضانعلی پورقاسم گفت: ماموران انتظامی ایست بازرسی چابکسر در ادامه طرح تشدید کنترل خودروهای عبوری و جلوگیری از ورود و خروج کالای قاچاق، به یک دستگاه خودروی نیسان باری مشکوک و در بازرسی از آن، سه هزار کیلوگرم برنج خارجی قاچاق کشف مردند.

وی ارزش اقتصادی این مقدار برنج کشف شده را بیش از 120 میلیون ریال عنوان و اضافه کرد: راننده 42 ساله خودرو دستگیر و به همراه کالای قاچاق کشف شده ، تحویل تعزیرات حکومتی شد.

فرمانده انتظامی رودسر همچنین از کشف 2 هزار و 700 لیتر سوخت مایع قاچاق در رودسر خبر داد.

سرهنگ پورقاسم گفت: در راستای طرح سراسری مبارزه با قاچاق، ماموران پلیس آگاهی شهرستان از یکی از جایگاه های عرضه و فروش گاز مایع در رحیم آباد رودسر بازدید و 2 هزار و 700 لیتر گاز مایع خارج از شبکه که به صورت قاچاق نگهداری می شد، کشف و ضبط کردند.

وی با اشاره به معرفی متهم 42 ساله به مراجع قضایی برای سیر مراحل قانونی خاطرنشان کرد: نیروی انتظامی با اقتدار با قاچاقچیان و متخلفان در این حوزه برخورد می کند.

شهرستان رودسر با چهار بخش مرکزی، کلاچای، رحیم آباد و چابکسر در 75 کیلومتری شرق مرکز استان گیلان واقع است.