خسارت چهار میلیارد ریالی سیلاب در مینو دشت

گنبدکاووس - ایرنا - فرماندار مینودشت گفت: براساس اعلام برخی دستگاه های اجرایی از جمله آب و فاضلاب شهری، برق و راه و شهرسازی بارش های رگباری 48 ساعت گذشته که مقدار آن 108 میلیمتر بوده، در مجموع چهار میلیارد و 100 میلیون ریال به تاسیسات این سه اداره خسارت وارد کرده است.

خسارت چهار میلیارد ریالی سیلاب در مینو دشت
خسارت چهار میلیارد ریالی سیلاب در مینو دشت

اسرافیل وزیری روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از میزان خسارت وارد شده، دو میلیارد و 360 میلیون ریال به راه های روستایی مسیر قلعه قافه به مینودشت بوده است.

وی افزود: بارش های شدید چند روز اخیر، یک میلیارد و 500 میلیون ریال نیز به تاسیسات و شبکه برق این شهرستان و 240 میلیون ریال نیز به تاسیسات و چاه های آب شرب شهری خسارت زده است.

مدیر جهادکشاورزی مینودشت نیز در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اعلام کرد که براثر بارش های رگباری و شدید چند روز گذشته به حدود 30 هکتار از شالیزارهای این شهرستان خسارت وارد شد.

محمود پسرکلو افزود: این مزارع که بیشتر در روستاهای 'محمد زمان خان، ملک محله و پس پشته' مینودشت قرار دارند از 25 تا 100 درصد دچار خسارت شدند.

وی بابیان اینکه کارشناسان درحال بررسی دقیق خسارت وارده به این مزارع هستند، گفت: بخش قابل توجهی از شالیزارهای خسارت دیده در حریم رودخانه ها قرار دارند که به دلیل طغیان رودخانه ها دچار خسارت شدند.

پسرکلو اضافه کرد: بارش های رگباری و شدید چند روز گذشته به تعدادی از جاده های بین مزارع این شهرستان نیز خسارت جزیی وارد کرد.

شهرستان مینودشت با افزون بر 81 هزار نفر جمعیت درشرق استان گلستان واقع است و حدود 30 هزار هکتار اراضی زراعی و باغی دارد.