فوت پاکبان بندرعباسی براثر گرما

بندرعباس - ایرنا- Âسید علی حسینی پاکبان شهرداری منطقه 2 بندرعباس براØر گرمازدگی جان باخت.

بندرعباس - ایرنا- «سید علی حسینی» پاکبان شهرداری منطقه 2 بندرعباس براثر گرمازدگی جان باخت.

فوت پاکبان بندرعباسی براثر گرما
فوت پاکبان بندرعباسی براثر گرما

مدیر روابط عمومی شهرداری بندرعباس روز چهارشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: این پاکبان پنجشنبه هفته گذشته (پنجم مرداد) ساعت سه بعد از ظهر درحال نظافت بازار روز بندرعباس بود که دچار گرمازدگی شد و به کما رفت.

مجتبی سلیمی افزود: این پاکبان که از نیروهای شرکتی یکی از پیمانکاری های شهرداری بندرعباس بود،پس از شش روز کما، چهارشنبه 11مرداد درگذشت.

این پاکبان 36ساله یک دختر 9 ساله دارد.

افزایش گرما در تابستان امسال موجب شد استانداری هرمزگان با هدف کاهش مصرف برق، در دو مرحله بخشنامه هایی برای کاهش ساعت کار ادارات صادر کند.

ساعت کار دستگاه های اجرایی از ساعت 6و سی دقیقه صبح تا 13و سی دقیقه اعلام شده است.

به دنبال پیش بینی سازمان هواشناسی مبنی بر افزایش گرمای هوا، ساعت کار دستگاه‌های اجرایی استان در هفته دوم مرداد ماه کاهش یافت .

طبق پیش بینی این سازمان روز چهارشنبه دمای شهر بندرعباس 37 درجه و رطوبت 71درصد گزارش شده است.

پیشتر مدیرعامل شرکت توزیع برق هرمزگان گفته بود: میزان مصرف برق در استان از ابتدای امسال تا پایان تیرماه پنج درصد در ساعت های اوج مصرف در همسنجی با مدت مشابه سال گذشته افزایش یافته است.

محمد ذاکری درگفت وگوبا با ایرنا افزود: از26 تیر امسال پیک مصرف برق در هرمزگان به دو هزار و 59 مگاوات رسید که با مدیریت مصرف باید پیک مصرف برق به زیر دو هزار مگاوات در استان کاهش یابد.

وی ادامه داد: مصرف برق استان بیش از 3 برابر متوسط کشوری است که می توان با مدیریت بهینه مصرف بخش قابل توجهی از آن را کاهش داد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق هرمزگان اظهارداشت: مهم ترین عامل افزایش مصرف برق در استان، گرمای هوا و افزایش مشترکان است.

ذاکری اضافه کرد: ساعت اوج مصرف برق در استان ساعت 13 تا 17 و 19 تا 23 است که با مدیریت مصرف و صرفه جویی در زمان اوج مصرف ودر صورتی که مصرف برق از هزار و 946 مگاوات افزایش نیابد ، تابستان بدون خاموشی خواهیم داشت.

استان هرمزگان درطول 12ماه تنها 2ماه از سال هوای بهاری به خود می بیند 10ماه سال گرما ورطوبت دارد ، اوج گرما از خرداد تا شهریور است.