تیراندازی به کنسولگری چین در آمریکا/خودکشی فرد مهاجم

پکن - ایرنا - سرکنسولگری چین در شهر لس آنجلس آمریکا روز چهارشنبه هدف تیراندازی فردی ناشناس قرار گرفت و فرد مهاجم پس از تیراندازی اقدام به خودکشی کرد.

تیراندازی به کنسولگری چین در آمریکا/خودکشی فرد مهاجم
تیراندازی به کنسولگری چین در آمریکا/خودکشی فرد مهاجم

به گزارش ایرنا و بر اساس گزارش های منتشر شده این حادثه اوایل صبح امروز به وقت محلی صورت گرفته و هویت فرد مهاجم آسیایی و حدود 60 ساله اعلام شده است.

بر اساس بیانیه ای که رادیو بین المللی چین به نقل از سرکنسولگری چین در شهر لس آنجلس منتشر کرده، فرد مهاجم 17 گلوله به سمت این مکان شلیک کرد که در تیراندازی به هیچ فردی آسیب نرسید.

هنوز انگیزه فرد مهاجم اعلام نشده اما برخی گزارش های رسانه ای حاکیست که این حادثه هنگام برپایی گردهمایی اعتراضی که توسط گروه مدافعان حقوق بشر تدارک دیده شده بود، صورت گرفته است.

بر اساس این گزارش، فرد مهاجم پس از درگیری با نگهبان کنسولگری چین، سوار خودرو خود شده و سپس ساختمان سرکنسولگری را به رگبار بست.

سرکنسول چین در لس آنجلس از مقامات آمریکایی خواست با اقدامات لارم، امنیت محل کار و کارکنان سرکنسولگری را تامین کند و هر چه زودتر اطلاعات دقیق در باره این حادثه را بررسی کند.

سفارت چین در شهر بیشکک پایتخت چین نیز شهریور ماه سال گذشته مورد حمله راننده یک خودرو حامل مواد منفجره قرار گرفت که بر اثر آن راننده خودرو کشته و سه نفر دیگر زخمی شدند.

منابع خبری در آن زمان اعلام کرده بودند که راننده خودرو توانست با کوبیدن خودرو به در ورودی سفارتخانه، وارد محوطه آن شود و خودرو را در نزدیکی محل اقامت سفیر منفجر کند.