انتشار بانک اطلاعاتی مجرمان می تواند به کاهش جرم منجر شود

تهران- ایرنا- مدیرامورآسیب های اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، گفت: انتشار بانک اطلاعاتی ومحل زندگی افراد مجرم می تواند به کاهش جرم کمک کند.

انتشار بانک اطلاعاتی مجرمان می تواند به کاهش جرم منجر شود
انتشار بانک اطلاعاتی مجرمان می تواند به کاهش جرم منجر شود

روزبه کردونی روزسه شنبه درنشست بررسی کودک آزاری درمحلات حاشیه و راهکارهای پیش رو که با عنوان «قربانیان خاموش» به همت جمعیت امام علی برگزارشد، با اشار به تجربیات دیگر کشورها درکاهش جرم گفت: در سایت پلیس آمریکا اطلاعات مجرمان به همراه محل سکونت آنها قرار گرفته است و افراد می توانند از محل سکونت افرادی که مرتکب جرم شدند ، آگاه شوند.

وی با اشاره به آماری پلیس آمریکا که 76 درصد از زندانیان پس از 5 سال از آزادیشان دوباره مرتکب جرم می شوند و به زندان برمی گردند، اظهار کرد: این آمار در ایران 50 درصد است.

کردونی تصریح کرد: گذشته و پیشینه جنایتکارانی همچون بیجه و خفاش شب نشان می دهد این افراد بارها دست به جنایت زدند و حتی خودشان نیز در کودکی دچا آزار جنسی شدند.

وی از رصد کودک آزاری از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی خبر داد و گفت: کودک آزاری در تمام استان ها وجود دارد و استان تهران در رده هشتم قرار دارد.

کردونی اظهارکرد: همچنین این جرم دربرخی از 3 یا 4 شهرستان آمارنگران کننده ای دارد که حاضریم این آمار را دراختیار تشکل های مردم نهاد که در حوزه پیشگیری از آسیب های اجتماعی فعال هستند، قرار دهیم.

به گفته وی شهرستان هایی که دارای بالاترین آمار کودک آزاری هستند در استان های که بیشترین آزار کودکان در آنها ثبت شده ،قرار ندارد.