عاملین قتل زن جوان در منطقه اندرزگو تهران دستگیر شدند

تهران- ایرنا- 4 متهمی که با توسل به زور قصد سوار کردن یک زن جوان در محله اندرزگو تهران را داشته که پس از مقاومت وی، زن جوان را با ضربات چاقو به قتل رساندند نیز شناسایی و دستگیر شدند.

عاملین قتل زن جوان در منطقه اندرزگو تهران دستگیر شدند
عاملین قتل زن جوان در منطقه اندرزگو تهران دستگیر شدند

به گزارش روز سه شنبه ایرنا به نقل از مرکز اطلاع رسانی پلیس آگاهی پایتخت، ساعت 23:45 مورخه 6مرداد سالجاری از طریق مرکز فوریت های پلیسی 110 یک فقره درگیری منجر به جرح در منطقه اندرزگو – خیابان وطن پور به کلانتری 101 تجریش اعلام شد.

با حضور نزدیک ترین واحد گشت کلانتری در محل و در بررسی اظهارات شاهدان صحنه درگیری مشخص شد که سرنشینان یک دستگاه خودرو پژو 206 سفید رنگ اقدام به ضرب و جرح خانمی 35ساله به هویت مشخص کرده و بلافاصله از محل متواری شدند.

براساس این گزارش، هفتم مرداد ماه نیز از طریق تیم پزشکی بیمارستان به کلانتری 101 تجریش اعلام شد که با وجود تمامی اقدامات به عمل آمده، مجروح صحنه ضرب و جرح به شدت جراحات وارده شده ناشی از اصابت جسم تیز فوت کرد.

همچنین با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع قتل عمـد و به دستور بازپرس شعبه دوم دادسرای ناحیه 27 تهران، پرونده جهت رسیدگی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت .

کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی با حضور در صحنه جنایت به تحقیق از شاهدان صحنه درگیری منجر به جنایت پرداختند، شاهدان در اظهاراتی مشابه عنوان داشتند که سرنشینان یک دستگاه خودرو 206 سفید رنگ قصد سوار کردن مقتوله را داشتند که مقتول با آنها درگیر شده و در ادامه سرنشینان پژو 206 او را با ضربات متعدد چاقو ( بنا بر اظهار نظر تیم پزشکی ) مجروح و نهایتا از محل متواری شدند.

بنا براین گزارش، یکی از شاهدان صحنه درگیری مقتول با سرنشینان پژو 206 در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: ساعت 23:30 مورخه 6 مرداد 1396 متوجه صدای کمک خواستن خانمی از داخل خیابان شدم، زمانیکه از پنجره طبقه سوم به داخل خیابان نگاه کردم، خانم جوانی را دیدم که با سرنشینان یک دستگاه خودرو پراید سفیدرنگ درگیر شده بود، بلافاصله به قصد کمک کردن به این خانم از ساختمان بیرون آمدیم اما سرنشینان 206 از محل متواری شده بودند و خانم جوان غرق در خون در کنار خیابان افتاده که موضوع را به پلیس و اورژانس اطلاع دادیم.

همچنین با آغاز تحقیقات پلیسی، کارآگاهان با بررسی اموال مقتوله اطمینان یافته که سرنشیان پژو 206 به قصد سرقت با مقتوله درگیر نشدند .

همچنین در ادامه اقدامات پلیسی و با شناسایی دوربین های مداربسته محدوده ی درگیری، کارآگاهان با بهره گیری از تصاویر بدست آمده از دوربین های مداربسته موفق به شناسایی پژو 206 سفید رنگ متواری شده از صحنه جنایت به شماره انتظامی ایران 33/*** ق 95 شدند که با شناسایی مالک خودرو پژو 206 در شهرستان ورامین بنام 'غلامرضا . ت' ( متولد 1375 ) در حین تردد در محدوده جنوب شرق تهران، در مورخه 9مرداد نیز دستگیر و در همان تحقیقات اولیه اعتراف کردند که به همراه سه تن از دوستانش بنام های مبین ، مهدی و مسعود قصد سوار کردن مقتوله به ماشین را داشتند که مقتوله در برابرشان مقاومت کرده و در ادامه وی را با ضربات متعدد چاقو از ناحیه ران پا و دست مجروح ، با توجه به حضور مردم و اهالی در محل به سرعت از محل متواری شدند.

براین اساس با اعتراف صریح غلامرضا . ت ، مبین ، مهدی و مسعود نیز در سه عملیات جداگانه دستگیر، به اداره دهم پلیس آگاهی تهران و اظهارات غلامرضا را تأیید کردند.

سرهنگ کارآگاه حمید مکرم، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، گفت: تحقیقات پلیسی در این پرونده در مراحل مقدماتی قرار داشته و متهمین پرونده صبح روز جاری ( مورخه 10/05/1396 ) جهت صدور قرار قانونی به شعبه دوم بازپرسی دادسرای امور جنایی اعزام و قرار بازداشت موقت از سوی بازپرس محترم پرونده برای آنها و جهت انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم ویزه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

گزارش مشکل
عاملین قتلپژو