دستگیری کلاهبرداری با بیش از 20 میلیارد ریال در زاهدان

زاهدان - ایرنا - رئیس پلیس آگاهی سیستان و بلوچستان گفت: فردی که اقدام به کلاهبرداری 20 میلیارد و 830 میلیون ریالی از شهروندان کرده بود، در زاهدان دستگیر شد.

دستگیری کلاهبرداری با بیش از 20 میلیارد ریال در زاهدان
دستگیری کلاهبرداری با بیش از 20 میلیارد ریال در زاهدان

به گزارش مرکز اطلاع رسانی پلیس، سرهنگ ابراهیم ملاشاهی روز سه شنبه اظهار داشت: در پی ارجاع چندین فقره پرونده با موضوع کلاهبرداری مبنی بر اینکه فردی به هویت «ر- گ» اقدام به فروش مال غیر از طریق فروش، اجاره و رهن واحدهای مسکونی کرده است، تحقیقات پلیس برای بررسی موضوع و دستگیری این کلاهبردار آغاز شد.

وی افزود: کارآگاهان پلیس با پایش های اطلاعاتی دریافتند متهم پس از هر معامله و تنظیم قرارداد با طرفین و قبل از نقل و انتقال قطعی برابر مفاد قرارداد و مبایعه نامه اقدام به فروش و واگذاری همان ملک به فرد دیگری با در دست داشتن مدارک مالکیت کرده است.

وی تصریح کرد: کارآگاهان پلیس آگاهی با اشراف اطلاعاتی این کلاهبردار را شناسایی و در یک عملیات ضربتی و غافلگیرانه او را در مخفیگاهش دستگیر کردند.

رئیس پلیس آگاهی سیستان و بلوچستان با بیان اینکه متهم در بازجویی های تخصصی به هشت فقره کلاهبرداری به مبلغ 20 میلیارد و 830 میلیون ریال اعتراف کرد خاطرنشان کرد: این فرد پس از تشکیل پرونده مقدماتی برای انجام مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شد.

وی از شهروندان خواست در هنگام معامله مدارک و اسناد را به صورت عینی بررسی و از اعتماد بی جا به افراد ناشناس و سودجو پرهیز کنند تا دچار مشکلاتی از این قبیل نشوند.