50 درصد جان باختگان حوادث رانندگی در زنجان افراد جوان هستند

زنجان - ایرنا - مدیرکل راهداری Ùˆ حمل Ùˆ نقل جاده ای استان زنجان گفت: در سه ماهه نخست امسال بیش از 50 درصد کشته های ناشی از Ø­ÙˆØ§Ø¯Ø Ø±Ø§Ù†Ù†Ø¯Ú¯ÛŒ در جاده های این استان را افراد جوان Ùˆ نیروی انسانی موØر در جامعه تشکیل Ù…ÛŒ دهند.

زنجان - ایرنا - مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان گفت: در سه ماهه نخست امسال بیش از 50 درصد کشته های ناشی از حوادث رانندگی در جاده های این استان را افراد جوان و نیروی انسانی موثر در جامعه تشکیل می دهند.

50 درصد جان باختگان حوادث رانندگی در زنجان افراد جوان هستند
50 درصد جان باختگان حوادث رانندگی در زنجان افراد جوان هستند

ایرج دست نشان روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگاران افزود: بر اساس بررسی های انجام شده از سوی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان فراوانی بیش از 50 درصدی گروه سنی 18 تا 40 سال در میان کشته شدگان تصادفات جاده ای مشاهده می شود.

وی اظهار کرد: این مساله بسیار تامل برانگیز است چرا که این موضوع بار روانی عاطفی و اقتصادی سنگینی را بر دوش خانواده‌ها و درنهایت بر دوش جامعه می گذارد.

مدیرکل راهداری وحمل و نقل جاده ای استان زنجان خاطرنشان کرد: در این میان افزایش چشمگیر جان باختگان ناشی از تصادف های موتورسیکلت و کاهش کشته های خودروهای سواری مشاهده می شود.

به گفته دست نشان، این مساله لزوم فرهنگ سازی درباره استفاده بهینه از موتور و رعایت نکات ایمنی هنگام بهره برداری توسط کاربران این وسیله نقلیه را که بیشتر جوانان هستند ، تشدید می کند.

وی یادآور شد: در سه ماهه نخست امسال موتورسیکلت ها سهم 60 درصدی و وانت بارها سهم 40 درصدی کشته ها در تصادف جاده های روستائی استان زنجان را داشتند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان اضافه کرد: باوجود کاهش مطلوب کشته های درون شهری و برون شهری متاسفانه جان باختگان ناشی از حوادث در جاده های روستائی این استان افزایش یافته است.

دست نشان، آموزش و فرهنگ سازی را از عوامل موثر برای کاهش تصادفات بیان کرد و افزود: فعالیت های گسترده ای در زمینه ایمن سازی در مسیرهای ارتباطی استان زنجان در دست انجام است اما از سوی دیگر ارتقا دانش، آگاهی و فرهنگ کاربران جاده ای مهترین عامل جلوگیری از حوادث رانندگی خواهد بود.

وی تاکید کرد: باید با بسیج همگانی برای کاهش سوانح و تلفات جاده ای از سوی همه اقشار جامعه و مسئولان گام برداشته شود.

به گزارش ایرنا ، رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان زنجان به موتورسیکلت سواران توصیه می کند، استفاده از کلاه ایمنی از سوی خود و ترک نشینان را جدی بگیرند و برای سالم رسیدن به مقصد نسبت به قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی بی تفاوت نباشند.

باشگاه مخاطبان ایرنا

فرستنده**

پست الکترونیک

Security Code
Security Code
کد دیگر
کد دیگر

کد امنیتی

ارسال یادداشت

ارسال

نظر

*

موضوع از شما گزارش از ما

سخن شما با مسئولین

دیدگاه شما با موفقیت ارسال شد.

تماس بی واسطه با مسئولین