تلفات ناشی از سیل در چین افزایش یافت

Ù¾Ú©Ù† - ایرنا - بارش شدید باران Ùˆ سیل گسترده در استان Âشانشی در شمال غرب چین Ø¨Ø§Ø¹Ø Ù…Ø±Ú¯ 10 نفر Ùˆ مفقود شدن تعدادی از مردم این منطقه شد.

پکن - ایرنا - بارش شدید باران و سیل گسترده در استان «شانشی» در شمال غرب چین باعث مرگ 10 نفر و مفقود شدن تعدادی از مردم این منطقه شد.

تلفات ناشی از سیل در چین افزایش یافت
تلفات ناشی از سیل در چین افزایش یافت

به گزارش ایرنا و بر اساس اعلام منابع محلی، بارش شدید باران که بر اثر توفان سهمگین «یولین» از روز شنبه گذشته در نواحی شمال غربی چین آغاز شده همچنان ادامه دارد و خسارات زیادی ببار آورده است.

وزش این توفان و بارندگی های سیل آسا در حالی صورت می گیرد که مسوولان امداد و نجات چین هفته گذشته شمار تلفات انسانی ناشی از سیل در این کشور را بالغ بر 80 نفر و شمار مفقودان را حدود 100 نفر اعلام کرده بودند.

توفان «یولین» همچنین باعث شده تا سیل نواحی مختلف این کشور را فرا گرفته و صدها تن از مردم به نواحی امن منتقل شوند.

مرکز فرماندهی و نظارت بر کنترل سیل استان «شانشی» بر اساس گزارش روز دوشنبه رسانه های چین از جمله «چاینا ارگ» اعلام کرد که به دلیل این حادثه بیش از 71 هزار نفر مجبور به ترک محل زندگیشان شده اند.

این حادثه طبیعی همچنین باعث قطع آب و برق و خطوط ارتباطی شده و بخش های قابل توجهی از زیرساخت های شهری بویژه در شهر «زی ژون» تخریب شده است.

مسئولان محلی اعلام کرده اند که توفان و سیل اخیر به طور مستقیم حدود 250 میلیون دلار زیان اقتصادی به استان «شانشی» وارد کرده است.

مرکز فرماندهی کنترل توفان در منطقه «یولین» نیز اعلام کرد که برای رفاه حال مردم مصیب دیده، تعداد قابل توجهی بطری آب، مواد غذایی و بهداشتی در منطقه توزیع شده است.

گزارش ها حاکیست که بر اثر جریان سیلاب گسترده، ضخامت گل و لای که تاسیسات و منازل مردم را پوشانده، به بیش از یک متر می رسد و هم اکنون 5 هزار بیل مکانیکی در منطقه مشغول به فعالیت هستند و 30 هزار کیسه پلاستیکی و 15 ژنراتور برق توزیع شده است.

توفان و سیل اخیر در چین همچنین باعث لغو پرواز هواپیماها و برنامه حرکت 190 قطار شده است.

مسئولان ستاد حوادث غیرمترقبه و مرکز فرماندهی امداد و نجات چین همچنین برای استانهای شانشی، هنان و شاندونگ در خصوص طغیان رودخانه ها هشدار داده اند و اولین فوران سیل در رودخانه یانگ تسه (رود زرد) که دومین رود طویل این کشور محسوب می شود، روز پنجشنبه گذشته مشاهده شد.

دولت چین از اوایل شروع فصل بارندگی های موسمی در این کشور با صدور اطلاعیه های جداگانه نسبت به وقوع سیل و بروز حوادث غیرمترقبه هشدار داده بود.

مردم نواحی جنوبی و شمالی چین همه ساله به دلیل نزدیکی به آبهای آزاد، در ماه های مه، ژوئن و ژوئیه (اردیبهشت تا مرداد) تجربه باران های سیل آسا و سیلاب را همراه با خسارات جانی و مالی تجربه می کنند.

شدیدترین بلایای طبیعی چند دهه گذشته بر اثر جاری شدن سیل در نواحی جنوبی چین، مربوط به سال 1998 میلادی است که نزدیک به چهار هزار نفر کشته شدند.

باشگاه مخاطبان ایرنا

فرستنده *

پست الکترونیک

Security Code
Security Code
کد دیگر
کد دیگر

کد امنیتی

ارسال یادداشت

ارسال

نظر

موضوع از شما گزارش از ما

سخن شما با مسئولین

دیدگاه شما با موفقیت ارسال شد.

تماس بی واسطه با مسئولین