۱۰ نکته کلیدی که شما را عاشق درس و کتاب می‌کند

با ۱۰ نکته کلیدی دیگر تمرکزتان بهم نمی‌ورد و عاشقانه درس می‌خوانید و مطالعه می‌کنید.

با ۱۰ نکته کلیدی دیگر تمرکزتان بهم نمی‌ورد و عاشقانه درس می‌خوانید و مطالعه می‌کنید.

۱۰ نکته کلیدی که شما را عاشق درس و کتاب می‌کند به گزارش خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان ، یکی از سخت ترین کارها برای بعضی دانش‌آموزان درس خواندن است به طوری که برخی بیکار ماندن، خیره شدن به دیوار و حتی انجام کارهای بیهوده را به درس خواندن ترجیح می‌دهند.

یکی از موثرترین اقدامات در تغییر این شرایط که پیامدهای خوبی هم به دنبال ندارد، عوض کردن محیط مطالعه‌تان است.

نکته اول

در زمان مطالعه بدنتان باید راحت و در وضع مناسب قرار داشته باشد ولی نباید روی تخت خواب باشید  و خوابتان ببرد.

نکته دوم

مناسب بودن صندلی و میز بسیار حائز اهمیت است؛ به طوری که بدون قوز کردن و با قرارگیری کامل کف پا بر روی زمین بتوانید به مطالعه کردن و نوشتن بپردازید.

نکته سوم

اینکه چشمانتان فوری درد میگیرد و حتی خواب‌آلود می‌شوید، حاکی از نور نامناسب و ناکافی محیط است. پس حتما در روزها از نور طبیعی آفتاب اتاقتان بهره گیرید و در شب ها از نور چراغ مطالعه استفاده کنید تا دیرتر از درس کناره گیری کنید.

نکته چهارم

وسایل مورد نیازتون رو آماده کنید؛ قبل از اینکه شروع به درس خواندن کنید مطمئن شوید که همه وسایل مورد نیاز مثل مداد، خودکار، خط کش  را آماده کردید، این گونه دیگر وقتتان را برای پیدا کردن وسایل هدر نمی‌د‌هید.

نکته پنجم‌

مرتب بودن وسایل روی میز مانند خودکار و دفتر و کاغذ را فراموش نکنید. با این کار دسترسی شما به آنها بیشتر می‌شود و با خیال آسوده تر و تمرکز بالاتری درس خواهید خواند.

نکته ششم

زمان را کنترل کنید. با قرار دادن یک ساعت در مقابلتان، برنامه درسی‌تان ‌را کنترل شده پیش ببرید تا به بهترین و کامل‌ترین نحو ممکن از زمان خود استفاده کنید. در ضمن در ازای هر ۳۰ دقیقه مطالعه، استراحتی کوتاه در حد ده دقیقه را فراموش نکنید.

نکته هفتم

گوشی‌های هوشمند از جمله دلایل مهم برای حواس‌پرتی شما به شمار می‌آیند. می‌توانید با خاموش کردن آن خیال خود را راحت کنید و با آرامش بیشتری درس بخوانید.

نکته هشتم

خوردن خوراکی در حین مطالعه تمرکزتان را کم می‌کند، بهتر است این کار را بین زمان‌های مطالعه و تفریحتان بگنجانید.

در قید و بند امکانات محیطی برای مطالعه کردن نباشید. اینکه محیط مناسبی برای مطالعه داشته باشید قطعا در فرایند مطالعه بی‌تاثیر نیست اما دلیل و بهانه خوبی هم محسوب نمی شود تا در صورت نداشتن آن‌ها قید درس خواندن را بزنید. مطمئن باشید اگر در یک محیط ساده‌تر و حتی کوچکتر با تمرکز بالاتری درس بخوانید، بازه بهتری نسبت به فضایی خواهید داشت که بزرگ و شلوغ تر است.

انتهای پیام /

درس خواندن را در شرایط پر بازده‌تری تجربه کنید.