دستگیری دندانساز قلابی در نهاوند

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان نهاوند گفت: طی بازدید مخفیانه بازرسان این شبکه تمام تجهیزات یک واحد دندانسازی غیرمجاز که در امور دندانپزشکی مداخله کرده بود، جمع آوری و به دستگاه قضایی معرفی شد.

مومنعلی دارابی توضیح داد: ایجاد و راه اندازی هر گونه مطب بدون مجوز و صلاحیت علمی افراد به عنوان مداخله در امور پزشکی محسوب می شود بنابراین این موضوع از مواردی است که متأسفانه در سطح کشور همواره بیماران با آن مواجه هستند و شهرستان نهاوند نیز از این موضوع مستثنی نیست.

وی افزود: به موجب قانون ایجاد هرگونه موسسه پزشکی غیرمجاز توسط اشخاص فاقد صلاحیت جرم است و مجازات هایی چون تعطیلی موسسه، ضبط کلیه ملزومات موسسه به نفع دولت، جریمه نقدی و معرفی افراد متخلف به دستگاه قضایی در پی دارد.

دارابی با بیان اینکه در همین راستا طی بازدید مخفیانه بازرسان شبکه بهداشت و درمان از یک مطب دندانسازی غیرمجاز که مداخله در امور دندانپزشکی کرده بود، کلیه تجهیزاتش جمع آوری و به نفع دولت ضبط شد، اظهار کرد: به شکل دوره‌ای از تمام فروشگاه‌های عرضه لوازم آرایشی و بهداشتی مجوزدار در بازار توسط بازرسان غذا و داروی شبکه بهداشت و درمان بازدید می شود و با متخلفان برخورد قانونی صورت می گیرد.

وی بیان کرد: طی بازرسی سرزده کارشناسان غذا و داروی شبکه بهداشت و درمان تعداد زیادی لوازم آرایشی و بهداشتی قاچاق غیرمجاز و تاریخ گذشته شامل رنگ مو، مداد چشم، ریمل، شامپو، صابون و نرم کننده مو، کرم دست و صورت، سفیدکننده، قطره ها و ... از مراکز عرضه محصولات آرایشی و بهداشتی شهرستان نهاوند جمع آوری و ضبط شد.

دارابی تصریح کرد: مضرات کالاهای قاچاق و غیرمجاز آرایشی و بهداشتی علاوه بر احتمال بروز بیماری‌های پوستی به علت وجود مقدار بالای فلزات سنگین می‌تواند در صورت مصرف درازمدت عوارض جبران ناپذیری را به دنبال داشته باشد.