شناگران ایرانی راهی دوحه شدند

تیم ملی شنا روز سه‌شنبه ۱۴ آبان ساعت ۱۲:۳۰ تهران را به مقصد دوحه قطر ترک خواهند کرد.

تیم ملی شنا روز سه‌شنبه ۱۴ آبان ساعت ۱۲:۳۰ تهران را به مقصد دوحه قطر ترک خواهند کرد.

به گزارش گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو ؛ بنا به اعلام کمیته فنی شنا  مسابقات جام جهانی در شهر دوحه برگزار و تیم ملی شنا با توجه به تمرینات میان فصل جهت تجربه و کسب آمادگی بیشتر به دوحه سفر خواهد کرد.
این مسابقات در روز‌های ۱۶-۱۷-۱۸ آبان ماه در استخر حمدان قطر پیگیری می‌شود. ملی پوشان ایران روز سه‌شنبه (۱۴ آبان ۹۸) ساعت ۱۲:۳۰ تهران را به مقصد دوحه قطر ترک خواهند کرد.

مهدی انصاری، بنیامین قره حسنلو و علیرضا یاوری شناگران ایران در این دوره از مسابقات هستند که در رشته‌های اختصاصی خود به رقابت خواهند پرداخت. سینا غلامپور هم قرار بود به دوحه اعزام شود که متاسفانه به علت آسیب دیدگی مچ پا نتوانست در این دوره از کسب آمادگی ورودی المپیک شرکت کنند. این چهار نفر امید‌های ایران جهت کسب سهمیه ورودی هستند که تا خرداد سال ۹۹ با حمایت و تلاش فدراسیون شنا به چندین تورنمنت اعزام خواهند شد.

همراه با برگزاری این مسابقات دو شناگر مستعد و جوان در رشته‌های استقامتی و قورباغه در یک اردوی ۱۰ روزه که از سوی کنفدراسیون شنای آسیا برگزار می‌شود شرکت و از مسابقات جام جهانی نیز دیدار خواهند کرد.

طبق تصمیم کادر فنی و کمیته فنی شنا با توجه به درخشش شناگر جوان استقامتی ایران و نیاز به سرمایه گذاری در رشته قورباغه، علی جعفری از استان مرکزی و محمد مظاهری از اصفهان به این اردو اعزام می‌شوند. این شناگران ضمن تمرین شنا در تست‌ها و آنالیز‌های لازم که از طرف فینا مقرر شده شرکت خواهند نمود.

در این دوره سمینار و برنامه‌های خاصی نیز برای مربیان و سرپرستان اجرا خواهد شد. محسن سمیع زاده (مدیر فنی تیم‌های ملی) و حمید اسکندریون (رئیس کمیته فنی شنا) این شناگران را در قطر همراهی و هدایت خواهند کرد.

بیشتر بخوانید: چیریچ: از تمام پتانسیل تیم ملی استفاده می‌کنم/ همیشه روی بازیکنان جوان سرمایه گذاری می‌شود/ تیم ملی با کسب یک مدال نباید قانع شود

اعزام تیم ملی شنا به قطر