تفاوت نگهداری وسایل در انباری‌های مسکونی با تجاری

به گفته ملکی، وسایلی که در انباری‌های منازل مسکونی نگهداری می‌شوند با وسایلی که در سایر انباری‌ها نگهداری می‌شوند، باید متفاوت باشند.

خبرگزاری میزان- به گفته ملکی، وسایلی که در انباری‌های منازل مسکونی نگهداری می‌شوند با وسایلی که در سایر انباری‌ها نگهداری می‌شوند، باید متفاوت باشند.

سید جلال ملکی سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران در گفت وگو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان گفت: انباری محلی برای نگهداری وسایل غیر ضروری است که همیشه مورد استفاده قرار نمی‌گیرند. انباری هم در منازل و هم در کارخانجات بزرگ نیز کاربرد دارد.


وی افزود: اما باید به این نکته توجه داشت که وسایلی که در انباری‌های مسکونی نگهداری می‌شوند باید با سایر وسایل در انباری‌های غیرمسکونی متفاوت باشند.

سخنگوی سازمان آتش نشانی گفت: موادی که قابل اشتعال و انفجار هستند نباید در انباری‌هایی که در پارکینگ یا پشت بام‌های منازل مسکونی قرار دارند، نگهداری شوند.

کارشناس ایمنی افزود: در صورت نیاز به نگهداری از وسایلی مانند ظرف بنزین یا سیلندر‌های گاز در انباری ها، باید ایمنی این وسایل رعایت شود.

به گزارش میزان، شب گذشته نگهداری از مواد قابل اشتعال در انباری یک ساختمان مسکونی در افسریه و عدم رعایت اصولی ایمنی باعث  آتش سوزی  و آسیب دیدن قسمت هایی از آپارتمان شد.