مجلس قطعاً به اتفاقات اخیر بیمه البرز ورود خواهد کرد/ وزیر اقتصاد، معاون بانک و بیمه وزیر، مدیرعامل بانک ملت و رییس کل بیمه مرکزی باید پاسخگو باشند

ایلنا: عضو فراکسیون امید مجلس گفت: برای من عجیب و غریب است که ابتدا آقایان دژپسند و معمارنژاد با فشار به مدیرعامل بانک ملت رییس هییت مدیره شرکت را به‌دلیل…

سیده‌حمیده زرآبادی:

مجلس قطعاً به اتفاقات اخیر بیمه البرز ورود خواهد کرد/ وزیر اقتصاد، معاون بانک و بیمه وزیر، مدیرعامل بانک ملت و رییس کل بیمه مرکزی باید پاسخگو باشند

عضو فراکسیون امید مجلس گفت: برای من عجیب و غریب است که ابتدا آقایان دژپسند و معمارنژاد با فشار به مدیرعامل بانک ملت رییس هییت مدیره شرکت را به‌دلیل عدم‌رای‌دهی به گزینه آقایان عزل می‌کنند و از طرفی یک شبه جایگزین وی را به بیمه البرز معرفی می‌کنند و فردی را که حتی یک روز سابقه مدیریتی ارشد در صنعت بیمه نداشته است را ظرف یک روز با چراغ سبز بیمه مرکزی تایید صلاحیت حرفه‌ای می‌دهند.

به گزارش ایلنا، با گذشت چند روز از انتخاب مدیرعامل بیمه البرز، همچنان اتفاقات روزهای گذشته این شرکت بیمه‌ای در صدر اخبار بیمه کشور است. اخباری که به‌نظر نمی‌رسد به همین راحتی ختم به خیر شود و مطمئناً وزیر اقتصاد و معاونش عباس معمارنژاد باید پاسخگوی رفتارهایی باشند که از اصول حرفه‌ای کاملا به‌دور است.

در همین خصوص، سیده‌حمیده زرآبادی نماینده قزوین در مجلس دهم گفت: بدون شک بیمه البرز یکی از بهترین شرکت‌های بیمه‌ای کشور است، اما در روزهای گذشته چندین اتفاق غیرمتعارف در این شرکت بزرگ رقم خورده که در این تحرکات، ردپای وزیر اقتصاد و معاونش دیده می‌شود.

وی افزود: آقای وزیر و معاون بانک و بیمه‌ ایشان رفتارهای غیرمعمول و غیرعرفی را از خود بروز دادند که جای تاسف دارد. از این‌رو آقایان از هر ابزاری که در دست داشتند استفاده کردند تا گزینه موردنظر آن‌ها مدیرعامل این شرکت بیمه‌ای شود.

عضو فراکسیون امید مجلس تصریح کرد: برای من عجیب و غریب است که ابتدا آقایان دژپسند و معمارنژاد با فشار به مدیرعامل بانک ملت رییس هییت مدیره شرکت را به‌دلیل عدم‌رای‌دهی به گزینه آقایان عزل می‌کنند و از طرفی یک شبه جایگزین وی را به بیمه البرز معرفی می‌کنند و فردی را که حتی یک روز سابقه مدیریتی ارشد در صنعت بیمه نداشته است را ظرف یک روز با چراغ سبز بیمه مرکزی تایید صلاحیت حرفه‌ای می‌دهند و از طرفی با اصرار در روز دوشنبه و بین‌التعطیل، جلسه هیات مدیره برگزار را می‌کنند تا آقای پورکیانی مدیرعامل معزول بیمه ایران را با سه رای به‌عنوان مدیرعامل این شرکت سودده انتخاب کنند.

زرآبادی در پایان خاطرنشان کرد: بی‌تردید پس از اینکه تعطیلات مجلس به پایان برسد به این موضوع حساس ورود پیدا خواهیم کرد و از چند منظر پیگیری‌های خود را دنبال می‌کنیم. اول اینکه وزیر اقتصاد و معاون امور بانک و بیمه‌ای ایشان باید صریح و روشن بگویند که چرا در عزل و نصب یک عضو هیات مدیره آن هم بدون برگزاری مجمع دخالت کردند و اساساً چرا آن‌ها به‌دنبال انتخاب آقای پورکیانی در راس این شرکت بیمه بودند؟ البته آقای سلیمانی رییس کل بیمه مرکزی نیز باید پاسخگو باشد که چگونه آیین‌نامه‌های خود را در تغییرات هیات مدیره این شرکت نادیده گرفته است و صریح اعلام کنند بر چه اساسی تایید صلاحیت حرفه‌ای به افراد داده می‌شود؟ و نیز باید بررسی شود که نقش آقای بیگدلی مدیرعامل بانک ملت در حواشی به‌وجود آمده چه بوده است؟ از سوی دیگر، مجلس نسبت به مدیریت آقای پورکیانی در دوره‌ای که وی مدیرعامل بیمه ایران بود هم، بی‌تفاوت نخواهد ماند و در پیگیری‌های خود به اتفاقات دوره مدیریت ایشان و برخی از مدیران دیگر که در حال حاضر از مجموعه خارج شده‌اند ورود و موشکافانه موضوع را مورد بحث و بررسی قرار می‌دهد تا خدای ناکرده سرمایه سهامداران با دخالت‌های غیرقانونی و مداخلات خارج از عرف صاحبان قدرت ضایع نشود.

گزارش مشکل
بانک ملتعجیب و غریب