خروج بیش از ۲۰ هزار زائر خارجی اربعین از مرز آستارا

خروج بیش از ۲۰ هزار زائر خارجی اربعین از مرز آستارا

آستارا- مدیر پایانه مرزی آستارا گفت: ۲۰ هزار و ۵۰۰ زائر خارجی اربعین حسینی از طریق مرز زمینی آستارا به کشورهای خود بازگشتند.

منصور بابایی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: این زائران از ۲۸ مهرماه تا ۱۰ آبان ماه امسال با ۲۷۳ دستگاه اتوبوس و ۱۹۰ مینی‌بوس و سواری به کشورهای جمهوری آذربایجان، گرجستان و روسیه بازگشتند.

وی با بیان اینکه امسال ۱۶ هزار و ۸۰۰ زائر خارجی اربعین از مرز آستارا به کربلا معلی عازم شده بودند، افزود: جمعی از زوار خارجی که از مرز بیله سوار در استان اردبیل به کربلا رفته بودند نیز از مرز آستارا به کشورهای خود بازگشتند.

مدیر پایانه مرزی آستارا، گفت: با مشارکت کمیته استقبال ستاد اربعین آستارا ۱۵ هزار و ۴۰۰ بسته فرهنگی شامل مهر، تسبیح، سجاده و عکس بین الحرمین در موکب پایانه مرزی، هنگام بدرقه زائران توزیع شد.

مدیر پایانه مرزی آستارا با بیان اینکه تدابیر لازم برای بدرقه این زائران انجام شد و غرفه‌های نماز و پذیرایی موکب ها در محل پایانه مرزی آستارا و همچنین امامزادگان ابراهیم و قاسم(ع) در خدمت زائران خارجی اربعین بودند، افزود: امسال ورود و خروج زائران خارجی اربعین حسینی بی سابقه بود و مرز زمینی آستارا نیز در طول یک ماه گذشته شاهد پرتردد ترین روزهای خود بود.

بابایی، گفت: مرز آستارا از پرتردد ترین و امن ترین مرزهای زمینی کشور است.

وی، تصریح کرد: اقدامات و برنامه ریزی های بسیار خوب انجام شده توسط ستاد اربعین حسینی در شهرستان مرزی آستارا موجب رضایت همه زائران خارجی اربعین حسینی شد و مدیران کاروان های زیارتی خارجی از نحوه پذیرایی در زمان ورود به جمهوری اسلامی ایران و همچنین در زمان بدرقه در مرز آستارا ابراز رضایت و قدردانی کردند.