معمای مرگ رئیس باند قاچاق دختران

یکی از پزشکان سابق پزشکی قانونی نیویورک‌سیتی گفت، زخم‌های جسد میلیاردر آمریکایی نشان می‌دهد که این قاچاقچی دختران زیر سن قانونی، به احتمال زیاد به قتل رسیده است.

رکنا: در حالی که شبهاتی در خصوص نحوه مرگ «جفری اپستین» میلیاردر آمریکایی و رئیس باند قاچاق دختران برای استفاده‌های جنسی وجود دارد، دکتر «مایکل بادن» پزشک ارشد سابق پزشکی قانونی «نیویورک سیتی» تأکید دارد که جراحات موجود بر جسد اپستین نشان می‌دهد که مرگ وی بیشتر شبیه به قتل بوده تا اینکه خودکشی باشد.

بادن که توسط برادر این میلیاردر آمریکایی برای نظارت بر کالبدشکافی اپستین به استخدام درآمده بود، در گفتگو با شبکه فاکس‌نیوز تصریح کرد که زخم‌های موجود بر بدن اپستین در خودکشی از طریق حلق‌آویز شدن، بسیار غیرمعمول است و بیشتر در قتل‌هایی که از طریق خفه‌کردن صورت می‌گیرد، رواج دارد.

معمای مرگ رئیس باند قاچاق دختران

این پاتولوژیست در ادامه افزود که در تجربه کاری ۵۰ ساله خود، چنین زخم‌هایی را در موارد حلق‌آویز شدن، مشاهده نکرده است و ادامه داد: «حلق‌آویز شدن، موجب چنین شکستگی‌هایی در استخوان‌ها نمی‌شود، اما قتل موجب چنین چیزی می‌شود».

گزارش رسمی پزشکی قانونی نیویورک سیتی در خصوص مرگ این میلیاردر آمریکایی حاکی از آن است که اپستین در نتیجه حلق‌آویز شدن در زندان جان خود را از دست داده است.

صحنه مرگ اپستین شصت‌وشش ساله، که از دوستان نزدیک «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا بود، به نحوی است که این ذهنیت را القا می‌کند که او در سلولش در زندان منهتن، خود را حلق‌آویز کرده است. اما مرگ مشکوک وی باعث انتشار شایعات مبتنی بر «فرضیه توطئه» حول این اتفاق در رسانه‌های آمریکایی شده است.

بادن به فاکس‌نیوز گفت: «۸۰ روز (از مرگ اپستین) گذشته است و برادرش احساس می‌کند که جواب سربالا دریافت کرده است. او فکر می‌کند که برادرش آدمی نبوده که مرتکب خودکشی شود و می‌خواهد اطلاعاتی را دریافت کند که تاکنون به آن دست نیافته است».

پیش از این، دکتر «باربارا سامپسون» رئیس پزشکی قانونی شهر «نیویورک» در تاریخ ۱۰ آگوست (۱۹ مرداد ماه) اعلام کرد بعد از انجام کالبدشکافی و تحقیقات دقیق به این نتیجه رسیدند که عامل مرگ اپستین «حلق‌آویز شدن» و درپی رفتار «خودکشی» بوده است.

اپستین در تاریخ ششم جولای (پانزدهم تیر ماه) توسط پلیس فدرال آمریکا به اتهام قاچاق و فروش انسان و همچنین ایجاد شبکه وسیعی از باند ارائه دختران زیر سن قانونی جهت سوءاستفاده‌های جنسی بازداشت شد. با اینکه جلسه محاکمه وی در دادگاه، با خودکشی وی دیگر برگزار نشد، اما اپستین در صورت مجرم شناخته شدن از سوی قاضی به حبس تا ۴۵ سال محکوم می‌شد.

جسد بی‌جان اپستین ۱۹ مردادماه در حالی که ملحفه‌ای به دور گردن وی پیچیده شده بود، پیدا شد. بعد از اینکه تلاش‌های پزشکان زندان برای احیای وی به نتیجه نرسید، اپستین به بیمارستانی محلی منتقل گردید، اما مشخص شد چند ساعتی است که ایست قلبی کرده است.