کاخ سفید در حال ارزیابی گام‌های بعدی پس از آزمایش موشکی کره شمالی است

کاخ سفید اعلام کرده است که در حال ارزیابی گزینه‌های خود برای پاسخگویی به آزمایش موشکی کره شمالی است.

رهبر کره شمالی
رهبر کره شمالی

کاخ سفید اعلام کرده است که در حال ارزیابی گزینه‌های خود برای پاسخگویی به آزمایش موشکی کره شمالی است.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، پس از آنکه کره شمالی نخستین موشک بالستیک قاره پیمای خود را با موفقیت آزمایش کرده است، کاخ سفید روز چهارشنبه اعلام کرد که در حال بررسی و ارزیابی گزینه های خود برای واکنش به این اقدام پیونگ یانگ است.

بر اساس این گزارش سارا ساندرز سخنگوی کاخ سفید در جمع خبرنگاران تاکید کرد: ما هرگز گام های بعدی مورد نظر خود برای واکنش نشان دادن به کره شمالی را فاش نمی کنیم. ما در حال ارزیابی این گزینه ها هستیم.

نیکی هیلی نماینده آمریکا در سازمان ملل، روز چهارشنبه در نشست اضطراری شورای امینت گفت: اقدامات کره‌شمالی به سرعت در حال از بین بردن راه‌حل‌های دیپلماتیک ممکن برای حل این بحران است.

نماینده آمریکا در سازمان ملل تصریح کرد: «یکی ازتوانمندی‌های آمریکا، نیروی نظامی قابل توجه ما است. ما از این گزینه در صورتی که لازم شود استفاده خواهیم کرد،‌ اما ترجیح می‌دهیم اول سراغ این گزینه نرویم.»

کره شمالی روز سه‌شنبه اعلام کرد، یک موشک بالستیک قاره‌پیما را با موفقیت آزمایش کرده است. شماری از مقام‌های آمریکایی نیز انجام آزمایش موشک قاره‌پیما را تائید کرده‌اند. در همین زمینه، رسانه‌های کره شمالی مدعی هستند که برد این موشک به خاک آمریکا می‌رسد.

انتهای پیام/