هواشناسی لرستان هشدار داد؛ بارش شدید باران در ساعات آینده و احتمال وقوع سیلاب

مدیرکل هواشناسی لرستان گفت: با توجه به پیش‌بینی هواشناسی مبنی بر بارش شدید باران در ساعات آتی، امروز شاهد آب‌گرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن مسیل‌ها و اختلال در تردد جاده‌ای خواهیم بود.

بهروز مرادپور امروز در گفت‌وگو با فارس، اظهار داشت: بر اساس آخرین نقشه‌های هواشناسی امروز با توجه به تقویت شرایط ناپایدار و بالا رفتن شاخص‌های ترمودینامیکی برای همه نقاط استان رگبار باران و رعدوبرق و گاهی وزش باد شدید لحظه‌ای پیش‌بینی می‌شود.

وی بابیان اینکه علاوه براین شرایط در نواحی مستعد رگبار تگرگ دور از انتظار نخواهد بود، افزود:در این مدت آب‌گرفتگی معابر عمومی و روان آب سطحی و سیلابی شدن مسیل‌ها و اختلال در تردد جاده‌ای را به دنبال خواهد داشت همچنین کمینه و بیشینه بارش بین 5 تا 15 میلی‌متر و در برخی نقاط بیش از 15 میلی‌متر تخمین زده می‌شود.

مدیرکل هواشناسی لرستان بیان کرد: در روز پنج‌شنبه در بیشتر نواحی استان شاهد بارش خفیف و پراکنده در ساعات بعدازظهر خواهیم بود.

مرادپور در بخش پایانی صحبت‌های خود تصریح کرد: بر اساس نقشه‌های دریافتی از روز جمعه لغایت دوشنبه هفته آینده بارشی نخواهیم داشت البته شایان‌ذکر است امکان تغییر در الگوهای جوی محتمل است.