جزییات اعتراف هولناک عامل قتل عام خانواده کوچصفهانی

تحقیقات پلیس برای رمزگشایی از این پرونده ادامه داشت تا اینکه سرانجام چند ساعت بعد پسر 22 ساله خانواده مهر سکوت را شکست و راز قتل خانواده‌اش را با همدستی دوستش فاش کرد.

پسر جوان که در قتل عامی خانوادگی با همدستی دوستش 5 نفر را کشته بود در بازسازی صحنه قتل انگیزه خود را از این جنایت تصاحب اموال پدر و بدبینی به خانواده عنوان کرد.

به‌گزارش «ایران»، این جنایت فجیع خانوادگی نیمه شب دوشنبه 6 آبان در خانه‌ای واقع در روستای گورابسر کوچصفهان رخ داد. پسر خانواده که ماجرای قتل را به پلیس خبر داده بود گفت: «من ساعت 10 شب با ماشین پدرم به همراه دوستانم به رشت رفتم و حدود ساعت 2 نیمه شب برگشتم اما هر چه در زدم کسی جواب نداد. نگران شدم و از دیوار بالا رفتم و وارد خانه شدم ناگهان اجساد خونین پدر، پدر بزرگ، مادر، خواهرم و دوستش را که آن شب میهمان خانه ما بود در اتاق‌ها دیدم.» با گزارش جنایت به بازپرس ویژه قتل رشت و تیم تحقیق، بررسی‌های تخصصی آغاز شد نخستین بررسی‌ها نشان می‌داد پدربزرگ 80 ساله، پدر و مادر 50 ساله، دو دختر 20 ساله(دختر خانواده و دوست دانشجویش که اهل اردبیل بود)ساعاتی قبل در حالی که در دو ساختمان قدیمی و نوساز خانه حضور داشتند با ضربات چاقو به قتل رسیده بودند همچنین مشخص شد پدر خانواده از برنج فروشان سرشناس منطقه بوده و وضع مالی خوبی داشتند.

با توجه به اینکه آثاری از درگیری و سرقت در خانه وجود نداشت و دوربین‌های مداربسته خانه نیز به عمد خاموش شده بودند، فرضیه ارتکاب قتل از سوی یک آشنا قوت گرفت و تنها پسر خانواده بازداشت شد.

اعتراف به قتل عام خانواده

تحقیقات پلیس برای رمزگشایی از این پرونده ادامه داشت تا اینکه سرانجام چند ساعت بعد پسر 22 ساله خانواده مهر سکوت را شکست و راز قتل خانواده‌اش را با همدستی دوستش فاش کرد. بدین ترتیب ساعتی بعد دوستش نیز دستگیر شد. متهم در بازجویی‌ها به مأموران گفت: «با خانواده‌ام اختلاف داشتم به‌همین خاطر نقشه قتل‌شان را کشیدم. با یکی از دوستانم نیز موضوع را مطرح کردم و قرار شد مالکیت یک مغازه را به او بدهم تا در این ماجرا کمکم کند.

دوستم چند ساعت قبل‌تر به خانه ما آمده و در جایی پنهان شده بود. مادر، خواهرم و دوستش که برای تعطیلات به خانه ما آمده بود در ساختمان نوساز بودند و پدر و پدر بزرگم در خانه قدیمی حضور داشتند. ساعت حدود 9 و نیم شب بود که دوربین‌ها را از برق کشیدم. اول خواهرم و دوستش را کشتم و بعد به سراغ مادر و پدر و پدربزرگم رفتیم و آنها را هم کشتیم.»سرهنگ رحیم شعبانی - رئیس پلیس آگاهی گیلان- گفت: «متهم مدعی است به خاطر پول و اختلاف با پدر و مادرش دست به این جنایت زده و دوست خواهرش را نیز برای اینکه وی را لو ندهد کشته است.»

جزییات اعتراف هولناک عامل قتل عام خانواده کوچصفهانی

بازسازی صحنه قتل
جان احمد آقایی- معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری‌ کل گیلان- نیز گفت: صبح دیروز صحنه قتل از سوی متهمان بازسازی شد و پسر این خانواده که اعتیاد و مشکل روانی ندارد انگیزه خود را از این جنایت‌ها خشونت و بدبینی شدیدی که نسبت به خانواده خود داشت عنوان کرده است.وی در ادامه به بیان ریشه‌های وقوع این جنایت پرداخت و افزود: عدم تربیت و مسئولیت‌پذیری از طرف مادران می‌تواند منجر به آسیب‌های جدی در یک فرد شود و او را به چنین وضعیتی برساند لذا خانواده‌ها بایستی در تربیت صحیح فرزندان خود بکوشند.

اظهارات یکی از همسایه‌ها
یکی از همکاران پدر خانواده که در همسایگی آنها نیز سکونت دارد درباره این جنایت به خبرنگار «ایران» گفت: «از سال‌ها قبل «صفرعلی پرهیزکار» را می‌شناختم. مغازه برنج فروشی داشت و وضع مالی اش بسیار خوب بود. پسرش را هم بارها دیده بودم. دانشجو بود و باشگاه ورزشی می‌رفت. به‌نظر پسر خوب و آرامی می آمد. صفرعلی همین پسر و دختر را داشت. البته از مشکلات خانوادگی‌شان خبری ندارم اما خیلی مقرراتی بود و برای بچه‌هایش سختگیری می‌کرد به‌عنوان مثال گفته بود فرزندانش باید سر ساعت 8 در خانه باشند. نمی‌دانم شاید همین سختگیری‌ها کار را به اینجا کشاند.»

نگذاریم فرزندانمان عقده ای و انتقامجو شوند

دکتر مسعود غفاری؛ روانشناس و مشاور خانواده؛  انسان موجودی غیرقابل اعتماد، غیرقابل پیش‌بینی و اتکاست. درواقع می‌توان گفت روابط واقعی خانوادگی در روز انحصار وراثت و تقسیم ارثیه مشخص می‌شود و این اتفاق در هر خانه‌ای می‌تواند رخ دهد.

به‌طور کلی مدیریت رفتاری انسان‌ها به دو شیوه سخت افزاری و نرم افزاری صورت می‌گیرد. سامانه سخت افزاری یا همان مغز بر پایه چگونگی داده پردازی‌های مغزی، رفتارها را شکل می‌دهد. این سامانه در سه بخش مصرف مواد، کروموزوم اضافه(مردانی که یک کروموزوم ایگرگ اضافی دارند) و ضربه‌های مختصر مغزی(افتادن از دوچرخه، ضربه به سر و... در دوران کودکی) شکل می‌گیرد. این افراد با انجام آزمایش‌های پاراکلینیک (ام آر آی، سی تی اسکن و...) قابل تشخیص هستند که در این پرونده نیز باید مورد توجه قرار گیرد.اما سامانه نرم افزاری رفتار ما را 10 «عین» تعیین می‌کنند؛ علم، عقل، عشق، عقده(بخشی از نیازهای طبیعی فرد بخصوص در زمینه‌های مهم مثل عاطفی در دوران کودکی و نوجوانی برآورده نشده یا فرد به‌خاطر تنبیه، توهین، تهدید، تبعیض، تنفر، ترس، تحقیر به تباهی و رفتار عقده‌ای سوق پیدا می‌کند)، عقیده(باورهای افراطی)، عصبانیت(نمره هوشی هر فرد یا همان آی کیو، شاخص کارآمدی مغز است و طبق تحقیقات در حالت هیجانی شدید این کارکرد یک سوم می‌شود. در این حالت مانند یک عقب مانده عمل می‌کند)، عناد (به معنای دشمنی که می‌تواند علت احتمالی بسیاری از قتل‌ها و حتی این پرونده باشد)، عرف، عجز(ناتوانی) و عبرت(افراد از اتفاقات ناگوار درس می‌گیرند اما این درس برای فرد بسیار سنگین تمام می‌شود).

با اشاره به این موارد درباره این پرونده می‌توان گفت دلایل احتمالی وقوع این رفتار از سوی پسر 22 ساله، عقده، عقیده(سختگیری شدید) و عناد باشد. رفتارهایی که این فرد را به مرزی رسانده که برای رسیدن به خواسته‌های خود دست به جنایت بزند. بنابراین متهم باید آنالیز روانی شود تا این چنین فاجعه‌ای در خانواده‌ای دیگر تکرار نشود.

باید توجه داشت؛ آدم حسابی‌ها، معمولی‌ها و مشکل دارهای 30، 40 سال آینده در حال حاضر پشت میز دبستان‌ها هستند. اگر این کودکان و نوجوانان ایراد پزشکی و هوشی(مشکل سخت افزاری) نداشته باشند، رفتارهای پدر و مادر، آموزش و پرورش، صدا و سیما و جامعه استاندارد می‌تواند این افراد را بسازند. در حال حاضر بهترین راه پیشگیری از وقوع فجایع این است که نگذاریم فرزندان ما عقده‌ای، کینه‌ای و انتقامجو شوند و پدر و مادرها باید سالم‌ترین الگوها باشند.

"فاطما گل"، "قسم" و "قرن باشکوه" چگونه جهانی شدند؟

سوال‌های جنسی در مصاحبه از کودکان جنجالی شد!

سوال‌های جنسی در مصاحبه از کودکان جنجالی شد!

راست و دروغ زندگی سحر تبر؛ حقیقت چیست؟

راست و دروغ زندگی سحر تبر؛ حقیقت چیست؟

از میان خبرها

(تصاویر) دیوارنگاره‌های جدید روی دیوار سفارت سابق آمریکا در تهران

پایان مرگبار رابطه نامشروع مرد افغانی با زن متاهل ایرانی

قیمت روز خودرو؛ موج گرانی قیمت دنا را ۳ میلیون بالا برد

خودروی جایگزین ۴۰۵

(جدول) قیمت پیشنهادی املاک ۵۰ تا ۷۰مترمربع در تهران

کیفرخواست علیه بوکسور متهم به قتل دختر جوان

(تصاویر) اهدای مدال فتوشاپی ترامپ دستمایه طنز شد

(تصاویر) لحظه بازداشت پسر ال چاپو

قیمت خودرو پنجشنبه ۹ آبان؛ پژو ۲۰۶ دوباره ۱۰۰ میلیونی شد!

(تصاویر) ببری با دندان طلا

نظرات بینندگان

در انتظار بررسی: ۵

انتشار یافته: ۲۵

غیر قابل انتشار: ۲

ناشناس

Iran, Islamic Republic of

۰۴:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۸

21 44

پاسخ

یه اشکالی تو پسره بوده یا لقمه حرام خورده یا...

ناشناس

Iran, Islamic Republic of

۰۷:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۸

10 79

پاسخ

«عدم تربیت و مسئولیت‌پذیری از طرف مادران» حالا همه چیز افتاد گردن مادران بیچاره؟؟؟

ناشناس

Iran, Islamic Republic of

۰۹:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۸

نه تقصیر عمه من بوده

ناشناس

Germany

۱۱:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۸

تقریبا مادران بچه خراب کن هستن چه با افراط چه تفریط

ناشناس

Iran, Islamic Republic of

۰۸:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۸

4 54

پاسخ

بحران خانواده در غرب!!

علی

Iran, Islamic Republic of

۰۹:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۸

1 47

پاسخ

عدم تربیت و مسئولیت‌پذیری از طرف مادران می‌تواند منجر به ...
مسئولین ما خوب بلند صورت مسئله را پاک کنند.
نابودی سرمایه‌های اجتماعی به عللی که نباید مطرح شود...

فرشاد

Iran, Islamic Republic of

۰۹:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۸

4 105

پاسخ

مگه میشه مگه داریم بخاطر اموال؟
واقعا باورش مشکله ؟ ولی این اتفاق تو امریکا افتاده بود کل شبکه خبری ایران پوشش مستقیم داده بود!!!!

ناشناس

Iran, Islamic Republic of

۱۹:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۸

کلا مملکت رو ول کردیم نشستیم ببینیم تو آمریکا چه خبر تو بوق و کرناش کنیم!!!!

شایان

Iran, Islamic Republic of

۰۹:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۸

4 60

پاسخ

ای کاش اعتیاد به مواد مخدر و روان گردان جرم بود نه بیماری، خیلی از جنایات و دله دزدی ها حاصل اعتیاد است...

ناشناس

Iran, Islamic Republic of

۰۹:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۸

1 106

پاسخ

بیچاره دوست خواهرش چه گناهی کرده بود؟

ناشناس

Iran, Islamic Republic of

۰۹:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۹

مگه خواهرش گناهی کرده بود !!

ناشناس

Iran, Islamic Republic of

۰۹:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۸

4 59

پاسخ

این کلاس روانشناسی که برای ما گذاشتید مفید بود ولی وکلای این قاتل و امثال او می گردند می گردند و از توی همچین مطالبی یه چیزی پیدا میکنند که جنایت جنایتکارو ماستمالی کنن

ناشناس

Iran, Islamic Republic of

۱۲:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۸

این قاتل تنها وارث باقی مونده هست به جز خوش اولیاء دم دیگری هم که وجود نداره بخشی از ثروت باقی مونده رو می ده به کسی که از این مخمصه نجاتش بده به همین راحتی

ناشناس

Iran, Islamic Republic of

۰۹:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۸

7 80

پاسخ

هیچی نبوده فقط پسره تو خیال خودش گفته خانوادم میکشم همه ارثیه گیر من میاد،حرص وطمع مال دنیا

ناشناس

Iran, Islamic Republic of

۱۲:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۸

تازه اولشه از این به بعد بیشتر میشنویم

ناشناس

Iran, Islamic Republic of

۱۶:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۸

هیچ کدوم از این حرفا رو قبول ندارم . من آدم مذهبی نیستم ولی اعتقاد دارم نون حلال و درست سر سفره بذاری هیچ وقت بچت اینجوری نمیشه!!!

ناشناس

Iran, Islamic Republic of

۱۱:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۸

4 15

پاسخ

صفرعلی سختگیری میکرده معاون پیشگیری ناجا در اقدامی ضد زن تقصیرات انداخته گردن مادر بیچاره
واقعا که

ناشناس

United Arab Emirates

۱۱:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۸

1 11

پاسخ

تعداد بسیار زیادی از این جنس فرزندان در خانواده های ایرانی وجود دارند نیروی انتظامی واحد پیشگیریش خواب است اینا مثل بمب ساعتی هستند باید قانونی وضع کنند تا اینگونه ادمهای روانی به اردوگاه و قرنطینه فرستاده شوند و گرنه هر هفته همین نوع خبر ها را خواهید داشت

ناشناس

Iran, Islamic Republic of

۱۲:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۸

2 12

پاسخ

مادران بیچاره همیشه باید جور همه چی رو بکشن تا اتفاقی می افته تقصیرا همه گردن مادربخت برگشته هست ..

ناشناس

Iran, Islamic Republic of

۱۲:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۸

3 14

پاسخ

باز هم پلیس تشخیص داد تقصیر یک زن است که پسرش را درست تربیت نکرده! یعنی محدودیت و ممنوعیت و تحقیر و بی احترامی برای زنان اختیار با پدر و مسوولیت با مادر!

عناوین برگزیده
حواشی عجیب در تبریز؛ از شعار

متن و حاشیه تراکتورسازی-استقلال؛ خیز بلد آبی‌ها و شعارهای نژادپرستانه در تبریز!

حواشی عجیب در تبریز؛ از شعار "ترکیه" تا درگیری در فرودگاه جنجال سخنان طیبه ماهروزاده، همسر غلامعلی حدادعادل

واکنش ها به سخنان طیبه ماهروزاده درباره تاسیس دبیرستان فرهنگ

جنجال سخنان طیبه ماهروزاده، همسر غلامعلی حدادعادل

توماس فریدمن: ترامپ، زاکربرگ و دوستان، آمریکا را درهم می‌شکنند توماس فریدمن: ترامپ، زاکربرگ و دوستان، آمریکا را درهم می‌شکنند

تصاویر برگزیده مسابقه عکاسی سیه نا ۲۰۱۹ تصاویر برگزیده مسابقه عکاسی سیه نا ۲۰۱۹

اعظم طالقانی؛ سیمای زنی معترض و

دختر آیت الله طالقانی در سن 76 سالگی در گذشت

اعظم طالقانی؛ سیمای زنی معترض و "تک‌رو"

از میان خبرها

(تصاویر) دیوارنگاره‌های جدید روی دیوار سفارت سابق آمریکا در تهران

پایان مرگبار رابطه نامشروع مرد افغانی با زن متاهل ایرانی

قیمت روز خودرو؛ موج گرانی قیمت دنا را ۳ میلیون بالا برد

خودروی جایگزین ۴۰۵

(جدول) قیمت پیشنهادی املاک ۵۰ تا ۷۰مترمربع در تهران

کیفرخواست علیه بوکسور متهم به قتل دختر جوان

(تصاویر) اهدای مدال فتوشاپی ترامپ دستمایه طنز شد

(تصاویر) لحظه بازداشت پسر ال چاپو

قیمت خودرو پنجشنبه ۹ آبان؛ پژو ۲۰۶ دوباره ۱۰۰ میلیونی شد!

(تصاویر) ببری با دندان طلا

تازه ترین عناوین

رهبر انقلاب: بعضی‌ها تاریخ را تحریف می‌کنند که «شروع اختلافات از تسخیر لانه جاسوسی بوده»

پیوندی، رییس هلال احمر بازداشت و با وثیقه ۳ میلیاردی آزاد شد

(تصاویر) داووس صحرا در ریاض عربستان

واکنش سازمان پژوهش به انتشار لیست حذفیات کتب فارسی

بارش برف و باران در محور‌های شمالی کشور

مقامات جمهوری اسلامی از کدام شهر و کشورها آمده‌اند؟

دادگاه «نجفی» دوباره به صورت علنی برگزار می‌شود

فروش انواع محصولات آهنی و غیر آهنی

به خاطر درمان دخترم آدم کشتم!

(ویدئو) با خوردن همبرگر ۶ کیلوگرمی، برنده جایزه ۳۳۱ دلاری شوید!

اخبار مهم روز یکشنبه ۱۲ آبان‌ماه ۱۳۹۸

(تصاویر) تشییع و خاکسپاری استاد مظاهر مصفا در تفرش

قیمت روز خودرو یکشنبه ۱۲ آبان؛ پراید دوباره ۵۰ میلیونی شد!

محمد علی نجفی مستقیم به میترا استاد شلیک نکرد

نزاع گروهی اراذل و اوباش در جنوب تهران

پربیننده ترین

روز هفته

۱ حواشی عجیب در تبریز؛ از شعار "ترکیه" تا درگیری در فرودگاه

۲ (تصاویر) شلاق زدن یک شخصیت مذهبی به جرم رابطه با زن شوهردار

۳ (تصاویر) کشف جسد زن تاجر در یخچال خانه‌اش!

۴ رافی خاچاطوریان بازیگر و مجری ارمنی تبار درگذشت+ عکس

۵ انتشار یک فیلم در فضای مجازی عربستان را بهم ریخت

۶ نرخ طلا، ارز، سکه و دلار در بازار امروز یکشنبه ۱۲ آبان ۹۸

۷ (تصاویر) دیوارنگاره‌های جدید روی دیوار سفارت سابق آمریکا در تهران

۸ فردا آغاز طرح پیش‌فروش محصولات جدید سایپا+ جزئیات

۹ (تصاویر) گزارش رسانه خارجی از زعفران مشهد

۱۰ (ویدئو) حمایت از ترکیه در ورزشگاه یادگار امام!

۱ تصاویری عجیب از لِه شدن پراید در برخورد با تریلر

۲ قیمت روز خودرو چهارشنبه ۸ آبان؛ غوغای پراید و موج گرانی در خودرو‌های سایپا و ایران خودرو

۳ (تصاویر) مسابقه کشتی کج زنان برای نخستین بار در عربستان با پوشش متفاوت

۴ (تصاویر) داعشی‌ها در زندان؛ از ابتلا به ایدز تا بی‌خبری از مرگ بغدادی

۵ (تصاویر) نام "برده جنسی" ابوبکر بغدادی، اسم رمز ترور رهبر داعش

۶ ماموریت بحث برانگیز و خبرساز "لعیا جنیدی"

۷ پایان معمای قتل هولناک پنج عضو یک خانواده در کوچصفهان

۸ (تصویر) جرئیات استعفای کتی هیل نماینده زن آمریکایی بدلیل رابطه نامشروع

۹ تشخیص هویت ابوبکر بغدادی با استفاده از شورت او

۱۰ حواشی عجیب در تبریز؛ از شعار "ترکیه" تا درگیری در فرودگاه

گزارش مشکل
کوچصفهاناعتراف