مرگ ۲ کودک در پی ریزش کف مغازه

سخنگوی سازمان آتش نشانی شهرداری تهران از نشست چاه یک مغازه در کن و سقوط و جان باختن ۲ کودک در این حادثه خبر داد.

خبرگزاری مهر: سخنگوی سازمان آتش نشانی شهرداری تهران از نشست چاه یک مغازه در کن و سقوط و جان باختن ۲ کودک در این حادثه خبر داد.

سید جلال ملکی بعد از ظهر شنبه در جمع خبرنگاران از نشست چاه یک مغازه در کن خبر داد و اظهار داشت: ساعت ۱۳ و ۱۷ دقیقه ظهر امروز یک مورد حادثه سقوط در چاه و نشست کف مغازه به سامانه ۱۲۵ سازمان آتش‌نشانی شهر تهران اطلاعات داده می شود که بلافاصله ۳ ایستگاه با امکانات کامل به محل حادثه در محله کن ۳ راه شهیدان اعزام می‌شوند.

ملکی افزود: در محل مشاهده می شود که داخل یک مغازه حدودا ۱۵ متری سوپر مارکت که در یک ساختمان ۲ طبقه قدیمی در محله کن واقع شده بود به یکباره مغازه فرو رفته و لوازم و تجهیزات و وسایل داخل مغازه و همه کسانی که در داخل مغازه بودند به داخل چاه سقوط می کنند.

وی در ادامه گفت: اولین چیزی که در لحظه اول مشخص می‌شود در این مغازه چاهی وجود داشته که باید مورد بررسی قرار بگیرد که به یکباره دیواره های چاه تخریب شده و گودالی به وسعت ۲ متر ایجاد می شود و اطلاعات اولیه حاکی از این بود که دو پسر بچه کوچک در داخل چاه سقوط کردند.

سخنگوی سازمان آتش نشانی شهرداری تهران در ادامه بیان داشت: پیش از رسیدن آتش‌نشانان یک جوان ۲۰ ساله که در این مغازه کار می‌کرد نیز به داخل چاه سقوط کرده که در همان دقایق اولیه توسط همسایه نجات داده می شود و از چاه خارج می شوند ولی ۲ پسر بچه متاسفانه به پایین ترین سطح سقوط کرده بودند و دیوارها و دهانه چاه تخریب و کف مغازه و اجناس و لوازم هم داخل چاه فرو رفته بودند که متاسفانه هر دو نفر جان خود را از دست دادند.

ملکی بیان داشت: این مسائل یک بار دیگر نشان می‌دهد که رعایت اصول ایمنی خصوصا در مناطق قدیمی چقدر مهم است.