افزایش نرخ بهره آمریکا برای دومین بار در سال

فدرال رزرو آمریکا نرخ بهره را برای دومین بار در سال۲۰۱۷ افزایش داد و اعلام کردبه کاهش دارایی‌های اوراق قرضه روی خواهد آورد؛با این اعلام،مشخص شد فدرال رزرو اعتماد زیادی به رشد اقتصادی دارد.

خبرگزاری مهر: به گزارش رویترز، فدرال رزرو آمریکا نرخ بهره خود را برای دومین بار در طول سه ماه افزایش داد و اعلام کرد امسال  به کاهش دارایی های اوراق قرضه خود روی خواهد آورد؛  با این اعلام، مشخص شد بانک مرکزی آمریکا اعتماد بالایی به رشد اقتصادی آمریکا و تقویت بازار کار دارد.

بانک مرکزی آمریکا در ساعات پایانی روز چهارشنبه پس از پایان نشست دو روزه خود نرخ بهره کوتاه مدت را با ۰.۲۵ درصد افزایش به ۱ تا ۱.۲۵۵۵ درصد رساند و علت آن را شاخص های ضعیف تورم اعلام کرد.

مقامات این بانک همچنین اعلام کرده اند که تا پایان سال ۲۰۱۷ یک بار دیگر نرخ بهره در آمریکا را افزایش خواهند داد.

کمیته تعیین نرخ بهره بانک مرکزی آمریکا اعلام کرد اقتصاد همچنان قدرتمند است افزایش اشتغال همچنان بالاست و طبق دیدگاه این بانک، کاهش تورم که اخیرا ایجاد شده بود یک وضعیت گذراست.

همچنین فدرال رزرو اولین برنامه مشخص خود را برای کاهش سهام اوراق قرضه خزانه داری و اوراق قرضه تضمین شده خود که ارزشی معادل ۴/۲ تریلیون دلار دارد اعلام کرد. بیشتر این اوراق قرضه در آغاز بحران و رکود مالی ۲۰۰۷-۲۰۰۹ خریداری شده بود.