غواص کرمانشاهی: 99 نفر را تا کنون نجات داده ام

دزفول - ایرنا - جانباز کرمانشاهی که مرد شماره یک غواص نجات ایران لقب گرفته است گفت: در طول 18 سال اخیر 99 نفر را در سوانح مختلف از مرگ حتمی نجات داده ام.

دزفول - ایرنا - جانباز کرمانشاهی که مرد شماره یک غواص نجات ایران لقب گرفته است گفت: در طول 18 سال اخیر 99 نفر را در سوانح مختلف از مرگ حتمی نجات داده ام.

غواص کرمانشاهی: 99 نفر را تا کنون نجات داده ام
غواص کرمانشاهی: 99 نفر را تا کنون نجات داده ام

به گزارش ایرنا این جادوگر آب های خروشان در سوانح گوناگون از جمله سوانح آبی، آتش سوزی و کوهستان افراد زیادی را از مرگ حتمی نجات داده است.

وی همچنین با پیدا کردن پیکر بی جان افراد غرق شده در بسیاری از سدهای عمیق و مخوف و رودخانه‌های خروشان خانواده های داغدار و آسیب دیده آنان را از نگرانی خارج کرده است.

پرورش، لقب شهروند منادی وحدت را به دلیل انجام 400 عملیات در سه منطقه بلوچ،ترکمن و کرد به خود اختصاص داده است.

وی همچنین به جادوگر آب های ایران، سوپرمن زنده ایران،شهروند برگزیده کشور و اسطوره فداکاری در ایران معروف است.

بهمن پرورش روز جمعه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا در اندیمشک گفت:پدرم شناگر حرفه ای،ماهیگیر ، سوارکار و یک چهره مبارز بود که شیر نفت را به روی انگلیسی ها بست.

وی افزود:در سایه چنین پدری بسیاری از حرفه ها را آموزش دیده و مسیر درست و انسانی به کار گرفتیم.

پرورش گفت:29 سال قبل در سن 19 سالگی شخصی را در حین غرق شدن نجات دادم که آن حادثه انگیزه ای برایم شدم تا به نجات جان دهها نفر بپردازم.

وی با اشاره به حضور خود در عرصه های ارزشی افزود:یک روز قبل از عملیات مرصاد چند فروند اف 4 را به کمک چند نفر دیگر از نابودی 100 درصدی نجات دادیم که این اقدام در کتاب نبرد ستارگان هوایی به قلم تیمسار اینانلو معاونت عملیات پایگاه هوایی دهم شکاری ثبت شده است.

این غواص موفق ملی افزود:در حادثه دلخراش سقوط بالگرد کبری در داخل رودخانه بسیار آلوده کرمانشاه پس از سه شبانه روز جستجو در رودخانه پیکرهای 2 خلبان و قطعات بالگرد را پیدا کردم.

وی اضافه کرد: یکبار دیگر نیز سقوط بالگرد 206 در دریاچه عمیق و تاریک 'زرین شهر' اصفهان پس از تلاش بی نتیجه 60 غواص و 70 نفر امدادگر پیکر استاد خلبان را پس از 2 ساعت تلاش پیدا کردم .

این غواص ایثارگر گفت: همچنین برای یافتن پیکر یکی از شهدای لشگر 81 زرهی کرمانشاه به خاک عراق سفر کردم و در منطقه صفر مرزی پیکر او را در زمستان و رودخانه بسیار سرد 'کنه کبود' در بین میادین مین پیدا کردم.

پرورش گفت: تاکنون پیکرهای مطهر 10 شهید را نیز تفحص کرده ام ضمن اینکه در 22 استان کشور و 98 شهر تاکنون 30 هزار ساعت عملیات سخت و جانفرسا را برای نجات جان همنوعان انجام داده ام.

وی افزود:در شهرهای اهواز،ایذه ، دزفول، رامهرمز و اندیمشک امدادرسانی کرده و در بدترین شرایط آب و هوایی اجساد غرق شدگان زیادی را از رودخانه های کارون،کرخه، جراحی و دیگر رودخانه ها پیدا کرده ام.

این غواص فداکار کشورمان افزود:آخرین حادثه در شهرستان اندیمشک مربوط به حادثه غرق شدن جوان 23 ساله ای است که چند روز پیش در این شهرستان رخ داد و جسد وی روز پنجشنبه در 40 کیلومتری محل حادثه در نیزار پیدا شد.

وی با ابراز گلایه از مسئولان استان خوزستان گفت:علیرغم حضور در صحنه های سخت و جانفرسا در شرایط آب و هوایی بسیار نامناسب ،ولی تاکنون حمایت یا دلگرمی از سوی مسئولان استان خوزستان ندیده ام.

پرورش گفت: حمایت و ارزش قائل بودن برای این کار خداپسندانه موجب دلگرمی و انگیزه مضاعف در کار می شود.

گزارش مشکل
غواصاندیمشک