اصول رقابت سیاسی از منظر رهبری/استعفای تاجگردون از هیأت اجرایی انتخابات/ آخرین اخبار کاندیداها

اصول رقابت سیاسی در انتخابات در بیانات رهبری، برگزاری نشست خبری هاشمی طباء در ایسنا، اعلام ساعت و شعب اخذ رای در ژاپن، استعفای تاجگردون از هیأت اجرایی انتخابات ریاست جمهور، دعوتT سید حسن خمینی از مردم برای حضور در انتخابات و ... از جمله اخبار انتخاباتی امروز ( دوشنبه) بیست پنجم اردیبهشت ماه ۱۳۹۶ است.

اصول رقابت سیاسی از منظر رهبری/استعفای تاجگردون از هیأت اجرایی انتخابات/ آخرین اخبار کاندیداها
اصول رقابت سیاسی از منظر رهبری/استعفای تاجگردون از هیأت اجرایی انتخابات/ آخرین اخبار کاندیداها

اصول رقابت سیاسی در انتخابات در بیانات رهبری، برگزاری نشست خبری هاشمی طباء در ایسنا، اعلام ساعت و شعب اخذ رای در ژاپن، استعفای تاجگردون از هیأت اجرایی انتخابات ریاست جمهور، دعوتT سید حسن خمینی از مردم برای حضور در انتخابات و ... از جمله اخبار انتخاباتی امروز ( دوشنبه) بیست پنجم اردیبهشت ماه ۱۳۹۶ است.

به گزارش ایسنا، جدول اخبار انتخاباتی امروز (بیست و پنجم اردیبهشت) به شرح زیر است:

اصول رقابت سیاسی در انتخابات

رهبر انقلاب اسلامی همواره در مقاطع مختلف انتخاباتی در بیانات‌شان توصیه‌هایی را از جمله؛ با «مخالفان خود حرف بزنید و استدلال کنید»، «انتخابات را وسیله‌ای برای ناامیدی دشمن کنید»، «بامخالفان و معارضان خود یک جور رفتار نکنید»، «درگیر حواشی ایام انتخابات نشوید» و... و. به مردم، مسوولان و کاندیداها داشته‌اند.

هاشمی طباء در ایسنا:انصراف نمی دهم اما توصیه ام رای به روحانی است

+

گزارش تصویری

هاشمی طباء با تاکید بر اینکه به روحانی در انتخابات رای می دهد گفت که اگر کسی با او تماس گرفت و نظرخواهی کرد به او می گویم به روحانی رای دهد، اما انصراف نمی دهم چون معتقدم انصراف به معنای دست برداشتن از ایده و نظراتم است.

کدام نامزدها امروز در صداوسیما برنامه دارند؟

مصطفی هاشمی‌طبا، حسن روحانی، سید ابراهیم رییسی، اسحاق جهانگیری، محمد باقر قالیباف و سید مصطفی آقا میرسلیم - نامزدهای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری - دوشنبه (۲۵ اردیبهشت ماه) در شبکه‌های مختلف رادیو و تلویزیونی با مخاطبان به گفت‌وگو می‌نشینند.

حضور مردم در انتخابات ضرورت و یک وظیفه انقلابی است

رئیس کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس گفت: حضور در انتخابات صرف نظر از اینکه به چه کسی رای می‌دهیم و با چه طرز تفکری هم نظر هستیم، یک ضرورت و یک وظیفه انقلابی برای مردم است.

مناظره کارشناسان نامزدهای انتخاباتی خوب است، به‌شرطی که تخریب نکنند

یک نماینده اصلاح طلب مجلس گفت: کارشناسان نامزدهای انتخاباتی می‌توانند در مناظره‌ها به خوبی برنامه‌های کاندیدای مورد نظر را جهت آشنایی هر چه بیشتر مردم ارائه کنند، به شرطی که در مناظره‌هایشان به بهانه نقد، تخریب و حمله نباشد.

قوه قضائیه با کاندیداهایی که سیاه‌نمایی می‌کنند، برخورد کند

نائب رئیس فراکسیون امید مجلس سیاه‌نمایی و تخریب نامزدهای انتخابات را عاملی بر ناامیدی مردم برای مشارکت پررنگ در انتخابات دانست و از قوه قضائیه خواست با این پدیده نامبارک قاطعانه برخورد کند.

حتی یک رأی سرنوشت کشور و دولت را تعیین می‌کند

نماینده مردم پیرانشهر در مجلس با تاکید بر مشارکت مردم در انتخابات گفت: مردم ما باید نسبت به سرنوشت خود و آینده کشور حساس باشند و حضور مردم در انتخابات اتحاد و وحدت ملی را نشان می‌دهد.

کمیسیون تبلیغات انتخابات، فراقوه‌ای است/پرونده‌های زیادی از تخلفات انتخاباتی تشکیل شده است

رئیس کمیسیون تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری گفت: برنامه ریزی همه مراحل تبلیغات نامزدها از آغاز تا پایان انتخابات بر عهده کمیسیون تبلیغات است.

حضور حداکثری در پای صندوق‌های رأی، اقتدار نظام را تثبیت می‌کند

نماینده رشت در مجلس شورای اسلامی گفت: حضور حداکثری ملت در پای صندوق‌های رای، اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی را تثبیت می‌کند.

همه کاندیداها اصلح هستند/ادامه این دولت به مصلحت کشور است

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه «وظیفه مردم دخالت در سیاست‌های کشور و تعیین سرنوشت خود است» گفت: رمز پیروزی انقلاب این بود که ملت در تعیین سرنوشت خود دخالت کردند و آن را یک تکلیف شرعی دانستند.

بار دیگر نشان می‌دهیم نظام جمهوری اسلامی برخواسته از رای مردم است

رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: حضور گسترده مردم در انتخابات نقشه‌های شوم دشمنان ایران را در این مقطع تاریخی که تلاطم‌های متعددی را در گوشه و کنار و مخصوصا کشورهای منطقه‌ شاهد هستیم، خنثی خواهد کرد.

هیچ یک از کاندیداهای مورد نظر حزب موتلفه کناره‌گیری نمی‌کنند

بادامچیان در پاسخ به این سوال که آیا میرسلیم به نفع حجت الاسلام والمسلمین رئیسی کناره گیری می‌کند یا نه؟ گفت: نظر جمع این است که اگر هر سه نفر بمانند شانس رفتن به دور دوم بالاتر است لذا هر سه عزیز می‌مانند تا در آینده جمع به چه نتیجه‌ای برسد.

حضور پر شور مردم در انتخابات پشتوانه دولت منتخب است

فرماندار بن گفت: قطعا مشارکت بالا در انتخابات در انتخاب افراد کاردان و شایسته تاثیر مطلوبی دارد و حضور پر شور مردم پشتوانه دولت منتخب می‌شود.

جمهوریت نظام به سرنوشت انتخابات ۹۶ گره خورده است

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: تصویر ذهنی مردم نسبت به مسئولان، شفاف و روشن است ولی وقتی حجم بداخلاقی‌ها و سم‌پاشی‌های انتخاباتی را از برخی نامزدها مشاهده می‌کنند نسبت به کل حاکمیت بدبین می‌شوند.

صرف‌نظر از هر سلیقه و طرز تفکری لازم است در انتخابات شرکت کنیم

رییس مرکز امور مشاوران حقوقی، وکلا و کارشناسان قوه قضاییه با بیان اینکه در عرصه انتخابات خیلی مهم نیست به چه کسی رای می دهیم تاکید کرد که اصل موضوع این است که حتما در انتخابات شرکت کنیم.

اعلام ساعت و شعب اخذ رای در ژاپن

برای شرکت ایرانیان مقیم ژاپن در انتخابات ریاست جمهوری سه شعبه رای در این کشور اعلام شد.

به دنبال برگزاری انتخاباتی شکوهمند در روز ۲۹ اردیبهشت هستیم

قائم‌مقام وزیر کشور گفت: انتخابات نشانه‌ای از اقتدار ملی است و به دنبال برگزاری انتخاباتی شکوهمند در روز ۲۹ اردیبهشت هستیم.

مشارکت حداکثری مردم در انتخابات موجب تقویت نظام می‌شود

نماینده مردم اردل، فارسان، کوهرنگ و کیار در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مشارکت حداکثری مردم در انتخابات موجب تقویت نظام است، تصریح کرد: در بُعد داخلی نیز این مشارکت، احساس وظیفه مسئولان کشور را به مردم بیشتر خواهد کرد.

نماینده نامزدها می توانند در ستاد انتخاباتی کشور حضور یابند

دبیر ستاد انتخابات کشور با بیان اینکه بیش از 63 هزار و 429 شعبه اخذ رای در سراسر کشور وجود دارد گفت: همه ملزومات وا قلام مورد نیاز انتخابات به سراسر کشور فرستاده شده است و هیج مشکلی از این بابت نداریم.

تاجگردون از هیأت اجرایی انتخابات ریاست جمهوری استعفا کرد

غلامرضا تاجگردون در نامه‌ای به وزیر کشور از هیأت اجرایی انتخابات ریاست جمهوری استعفا کرد.

رئیسی وارد یاسوج شد

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری در ادامه سفرهای تبلیغاتی اش، صبح امروز وارد استان چهارمحال و بختیاری شد.

سخنرانی روحانی در تبریز آغاز شد

سخنرانی حسن روحانی کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری در جمع هواداران تبریزی خود آغاز شد.

حمایت جمعی از اساتید، محققین و دانشجویان ایرانی دانشگاه‌های هاروارد و ام‌آی‌تی از روحانی

جمعی از اساتید، محققین و دانشجویان ایرانی دانشگاه‌های هاروارد و ام‌آی‌تی یا صدور بیانیه ای از حسن روحانی حمایت کردند.

سازمان قضایی نیروهای مسلح با جرایم انتخاباتی قاطع و قانونی برخورد خواهد کرد

دادستان نظامی استان سیستان و بلوچستان از اختصاص یک شعبه بازپرسی و یک شعبه دادگاه نظامی در سازمان قضایی نیروهای مسلح برای رسیدگی به جرایم انتخاباتی خبر داد و تاکید کرد: سازمان قضایی نیروهای مسلح با جرایم انتخاباتی قاطع و قانونی برخورد خواهد کرد.

حسن خمینی:همه در انتخابات شرکت کنیم تا سرنوشت سال‌ها و دهه‌های بعد را به اراده خود رقم زنیم

سید حسن خمینی از مردم برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری دعوت کرد.

این خبر در حال تکمیل است.