استاندار مازندران : دولت یازدهم امید را به کشاورزان برگرداند

ساری - ایرنا - استاندار مازندران گفت : دولت یازدهم امید را به کشاورزان برگرداند و این وضعیت در مازندران به وضوع قابل مشاهده است .

ساری - ایرنا - استاندار مازندران گفت : دولت یازدهم امید را به کشاورزان برگرداند و این وضعیت در مازندران به وضوع قابل مشاهده است .

استاندار مازندران : دولت یازدهم امید را به کشاورزان برگرداند
استاندار مازندران : دولت یازدهم امید را به کشاورزان برگرداند

به گزارش خبرنگار ایرنا ، ربیع فلاح روز شنبه در مراسم اعطای نخستین احکام بازنشستگی پیش از موعد صندوق بیمه اجتماعی کشارزان ، روستائیان و عشایر در بابلسر افزود : با تصمیمات خوبی که دولت یازدهم اتخاذ کرده است ، کشاورزان سال زراعی جدید را با شور و نشاط خاصی آغاز کرده اند.

وی ادامه داد : امروز شالیکاران به دنبال توسعه سطح زیر کشت هستند و این امر به خاطر افزایش قیمت برنج است که در دولت تدبیر و امید رقم خورده است .

فلاح اظهار داشت : امروز خوشبختانه به خاطر تسهیلات خوبی که در بخش مکانیزاسیون زمین های شالیزاری ارائه شده است ، شالیکاران ما در کنار توسعه سطح زیرکشت ، به دنبال افزایش تولید نیز هستند .

وی اضافه کرد : همزمان با سفر کاروان تدبیر و امید به مازندران ، علاوه بر اعتبارات خوبی که برای تکمیل سدها ارائه شد ، 50 میلیارد ریال تنها برای لایروبی آببندان ها تخصیص یافت که خوشبختانه این کار در حال انجام است و ظرف یک سال آینده مورد بهره برداری قرار می گیرد.

کاروان تدبیر و امید مهر ماه سال 94 به مازندران رسید و برای اجرای 45 طرح مهم و زیرساختی حدود 10 هزار میلیارد ریال مصوبه داشت

استاندار مازندران گفت : دولت تدبیر و امید توانسته بیمه شدگان صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر را در مازندران سه برابر کند و به مرز 70 هزار خانوار برساند که امیدواریم این رقم در سال های آینده افزایش بیشتری یابد.

** ضرورت هوشیاری در انتخابات

فلاح همچنین به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا در روز 29 اردیبهشت ماه جاری اشاره کرد و گفت : ظرف مدت چند روز آینده مردم ما دو انتخابات بسیار مهم و حساس را پیش رو دارند که امیدواریم با هوشیاری کامل به شخصیت هایی رای دهند که عملگرا هستند نه با حرف وعده های بیهوده دهند.

استاندار مازندران افزود : امیدواریم مردم در انتخابات 29 اردیبهشت جاری رئیس جمهوری را انتخاب کنند که مسیر توسعه و پیشرفت در کشور با حضور وی ادامه یابد.

یک میلیون و 500 هزار خانوار تحت پوشش صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر در کشور هستند که سهم استان مازندران از آن 70 هزار خانوار است .

در این مراسم وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی احکام بازنشستگی پیش از موعد 10 تن از کشاورزان مازندران را به آنان اعطا کرد.

قانون بازنشستگی پیش از موعد افراد زیر پوشش صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان ، روستائیان و عشایر سال 93 تصویب شد و بر اساس آن افرادی که 10 سال سابقه پرداخت حق بیمه داشته و سنشان بالای 70 سال باشد به افتخار بازنشستگی نائل می شوند .

سن بازنشستگی برای افراد زیر پوشش این صندوق پرداخت حداقل 15 سال حق بیمه و داشتن دستکم 65 سال سن است .

بر اساس آمارهای رسمی هم اکنون یک میلیون و 500 هزار خانوار در کشور زیر پوشش صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان ، روستائیان و عشایر قرار دارند در حالی که آمار جمعیت واجد شرایط 6 میلیون خانوار است .