ماجرای یک قتل راز آلود

محاکمه کارمند شرکت تجهیزات رایانه‌ای به اتهام قتل یک زن جوان که از همکارانش بود صبح دیروز در شعبه دوم دادگاه کیفری استان تهران آغاز شد.

روزنامه ایران: محاکمه کارمند شرکت تجهیزات رایانه‌ای به اتهام قتل یک زن جوان که از همکارانش بود صبح دیروز در شعبه دوم دادگاه کیفری استان تهران آغاز شد.

پرونده این جنایت رازآلود از هفدهم شهریور سال 90 با پیدا شدن جسد زن جوان در آپارتمانش واقع در مرکز شهر در دستور کار تیم جنایی پایتخت قرار گرفت.بازپرس کشیک قتل و تیم جنایی پس از حضور در محل جنایت با جسد خون‌آلود –مینا – 34 ساله – در کف آشپزخانه روبه‌رو شدند.

همان موقع شوهر این زن که جسد همسرش را پیدا کرده بود به عنوان نخستین مظنون جنایت تحت بازجویی قرار گرفت اما منکر اطلاع از قتل شد. تجسس‌ها در این‌باره ادامه داشت تا اینکه کارآگاهان در شاخه دیگر تحقیقات پی بردند قربانی جنایت ساعتی پیش از مرگش با یکی از همکارانش به نام «جواد»  -34 ساله – تماس تلفنی داشته است.بنابراین جواد که در یک شرکت کامپیوتری کار می‌کرد دستگیر شد. درحالی که او تحت بازجویی قرار داشت، کارآگاهان دریافتند کارت عابربانک مقتول ساعتی پس از قتل مورد استفاده قرار گرفته و مقداری پول از حسابش برداشت شده است و این تنها سرنخ برای رسیدن به قاتل بود.کارآگاهان پس از بررسی تصاویر دوربین مداربسته بانک، آپارتمان جواد را با حکم قضایی بازرسی کردند و لباس‌ها و کتانی‌هایی که قاتل پوشیده بود را در آپارتمان متهم به دست آوردند.

همزمان با کشف این سرنخ رفت و آمد‌های جواد (همکار زن مقتول) در محل کارش تحت کنترل قرار گرفت و مشخص شد ساعتی که زن جوان به قتل رسیده جواد نیز در محل کارش حضور نداشته است و تمام ادعاهایش درباره حضورش در محل کار دروغ بوده است.

صبح دیروز متهم که در تمام مراحل بازجویی، منکر قتل شده بود از زندان به دادگاه انتقال یافت.

در آغاز جلسه نماینده دادستان متهم را به اتهام قتل عمد زن جوان «حسابدار شرکت» مجرم شناخت و از قضات دادگاه برایش تقاضای اشد مجازات کرد. سپس اولیای دم (مادر و خواهر مقتول) از قضات دادگاه خواستار حکم اعدام برای متهم شدند.

سپس جواد در برابر قضات ایستاد و ضمن دفاع از خود گفت: فردی که در دوربین‌های مداربسته مقابل شعبه بانک دیده می‌شود من نیستم و همه دلایلی که به خاطر آن مرا متهم به قتل کرده‌اید اشتباه است. این درحالی بود که کارآگاهان در بازبینی دوربین‌های مداربسته کنار بانک، مردی را در حال برداشت پول از دستگاه خودپرداز دیده و تشخیص داده بودند این مرد جواد است که از حساب مقتول پول برداشت می‌کرد.

اما جواد به قضات گفت: من در زمان قتل همکارم به مأموریت کاری رفته بودم و مدارک‌اش هم موجود است. رئیس دادگاه درباره رابطه تلفنی‌اش با مقتول سوال کرد و متهم در جواب گفت: تنها موضوعی که باعث شد با همکارم ارتباط تلفنی داشته باشم بدهی یک میلیون تومانی‌ام به مینا بود که قرار شد چند روز بعد و پس از واریز حقوقم به او پس بدهم!

پس از پایان اظهارات متهم وکیل متهم نیز پای میز محاکمه ایستاد و در دفاع موکلش از قضات خواست درباره برخی نکات مبهم در این پرونده هم تحقیق شود.در پایان جلسه قضات وارد شور شدند و به زودی حکمشان را درباره متهم صادر خواهند کرد.

گزارش مشکل
جوادقضات