توطئه بادیگارد برای کشتن مرد عتیقه‌ فروش

کارآگاهان پلیس که در جست‌وجوی عتیقه‌فروش گمشده بودند، جسد این مرد را با دست و پای بسته درون خودرواش در حاشیه کمربندی اسلامشهر- واوان پیدا کردند.

روزنامه ایران: کارآگاهان پلیس که در جست‌وجوی عتیقه‌فروش گمشده بودند، جسد این مرد را با دست و پای بسته درون خودرواش در حاشیه کمربندی اسلامشهر- واوان پیدا کردند.

مرد ثروتمند 45 ساله که در محله فرمانیه زندگی می‌کرد صبح روز بیست و یکم فروردین امسال سوار بر خودروی پژو 206 سفید از خانه‌اش بیرون آمده و به شکل مرموزی ناپدید شده بود.تا اینکه ساعت هشت و نیم بعدازظهر همان روز از طریق پلیس 110 به کلانتری کهریزک اعلام شد در حاشیه کمربندی اسلامشهر به شهرک واوان یک خودرو 206 رها شده و جسد مردی میانسال نیز با دست و پاهای بسته داخل آن قرار دارد.

پس‌از کشف جسد پرونده برای رسیدگی و شناسایی مقتول در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران قرار گرفت.

کارآگاهان پس از حضور در محل کشف جسد به بررسی لباس‌های مقتول و خودرو پرداختند تا شاید موفق به‌شناسایی هویت مقتول شوند. اما هیچ‌گونه مدرکی به‌دست نیامد ولی در ادامه تحقیق موفق به شناسایی مالک خودرو به نام قاسم شدند.

با شناسایی محل سکونت قاسم و خانواده‌اش در خیابان فرمانیه، کارآگاهان اطلاع یافتند این مرد صبح آن روز از خانه خارج شده و از بعدازظهر پاسخگوی تماس‌های تلفنی اعضای خانواده‌اش نبوده است. بدین‌ترتیب همسر قاسم با مشاهده تصویر جسد کشف شده، همسرش را شناسایی کرد.کارآگاهان در ادامه تحقیقات اطلاع پیدا کردند که این فرد در زمینه خرید و فروش عتیقه‌جات فعالیت داشته و جوانی به‌نام مهدی 23 ساله نیز با وی فعالیت می‌کرد و در جریان معاملات همراهش بود. روشن شد که او آخرین بار همراه مقتول بوده است. با شناسایی مهدی در منطقه قوچ حصار او در بازجویی‌ها گفت: آن روز قاسم به سراغ من آمد و پس از گرفتن مبلغ 40 میلیون تومان پول دستی رفت و دیگر از او اطلاع ندارم.

در شرایطی که مهدی این ادعا را تکرار می‌کرد سرانجام روز گذشته لب به اعتراف گشود و به کشتن مرد عتیقه‌فروش اعتراف کرد.

وی ضمن اعتراف به قتل گفت: هر گاه قاسم قصد خرید و فروش عتیقه داشت، من به خاطر ورزشکار بودن و داشتن هیکل قوی و تنومند- همیشه به‌عنوان بادیگارد او را همراهی می‌کردم تا اینکه یک روز، مبلغ قابل توجهی را در یک معامله به‌دست آورد اما هیچ پولی به من پرداخت نکرد. تا اینکه چند روز بعد به سراغم آمد و 40 میلیون تومان به‌صورت دستی از من گرفت و رفت با گذشت چند روز از این ماجرا، در حالی که از این رفتارش بسیار ناراحت و عصبانی شده بودم، به دروغ گفتم که معامله سنگینی را هماهنگ کرده‌ام و به این بهانه او را به منزل یکی از بستگان نزدیک خود که کلید خانه‌اش در اختیارم بود کشاندم و مدعی شدم که محل انجام معامله، آنجاست. داخل خانه، از قاسم درخواست سهم خودم بابت معامله چند روز پیش را مطرح کردم اما او مدعی شد که پولی ندارد در حالی که من اطمینان داشتم دروغ می‌گوید.

بعد کنترل خودم را از دست دادم او را روی زمین انداختم و یک رشته طناب پلاستیکی را دور گردنش انداختم و از پشت سر شروع به کشیدن طناب کردم. زمانی متوجه مرگ مقتول شدم که دیگر نفس نمی‌کشید؛ از بینی و دهانش خون آمده بود و دیگر تکان نمی‌خورد. در حالی که بسیار ترسیده بودم، یک پتوی آبی رنگ برداشتم و جسد را پس از بستن دست و پا، داخل ماشین 206 مقتول قرار دادم و آن را به حاشیه اسلامشهر بردم و خودرو را با جسد رها کردم.

به‌گفته سرهنگ کارآگاه حمید مکرم، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ با توجه به اعتراف صریح متهم به ارتکاب جنایت، قرار بازداشت موقت از سوی بازپرس صادر شده و برای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دارد.