معاون رییس جمهوری: شهادت می دهم ظلم بزرگی به رییس جمهوری و دولت می شود که می گویند تیم اقتصادی اش موفق نبود

معاون حقوقی رییس جمهوری با بیان برخی انتقادها نسبت به رفع نشدن مشکلات اقتصادی کشور در ١٠٠روز، گفت: فروریختن شاکله اقتصادی کشور به حدی بود که تا چندین سال هم قابل آوار برداری نیست.

به گزارش انتخاب به نقل از ایرنا، حجت الاسلام مجید انصاری عصر امروز - سه شنبه - در نشست سراسری روسا، معاونان فرهنگی، اجتماعی و دانشجویی مراکز آموزش عالی کشور درمحل تالار ابوریحان دانشگاه شهید بهشتی، افزود: قبلا ده ها هزار میلیارد تومان بدهی دولت به بانک مرکزی و همچنین دهها هزارمیلیارد تومان بدهی به پیمانکاران وجود داشت و هزینه های دولت تا سال ٩٢ به ١٢٠ هزارمیلیارد تومان افزایش یافت که این بدهی ها یک ساله قابل جبران نیست.

** شهادت می دهم ظلم بزرگی به روحانی و دولت می شود

وی گفت: با این همه، دولت دراین مدت سعی کرد تا بخشی از بدهی به بانک مرکزی و پیمانکاران را بپردازد.

معاون حقوقی رییس جمهور تصریح کرد: شهادت می دهم ظلم بزرگی به رییس جمهوری و دولت می شود که می گویند تیم اقتصادی اش موفق نبود؛ روحانی تنها رییس جمهور بعد از انقلاب بود که برای حل مشکلات اقتصادی هفته ای دو روز ( دوشنبه ها و چهارشنبه ها) با تیم اقتصادی جلسه تشکیل می داد و شخصا جلسات را پیش می برد.

** تامین ٢٩ هزارمیلیارد تومان درأواخرسال ٩٥ با ایجاد تمهیدات خاص اقتصادی

انصاری با بیان اینکه در أواخرسال ٩٥ بدلیل مشکلات مالی همه در دولت وسوسه استقراض از بانک مرکزی شده بودیم، گفت: همه ما گفتیم چاره ای جز استقراض از بانک مرکزی نیست و استقراض ٢٠هزارمیلیارد تومان از بانک مرکزی را اجتناب ناپذیر می دانستیم اما رییس جمهور اجازه انجام این کار را نداد و گفته بود نمی خواهد هدف کاهش تورم به زیر ٩ درصد مخدوش شود.

وی ادامه داد: رییس جمهورضمن ایستادگی و با تیم اقتصادی نشست هایی برگزار کرد که حاصل این ایستادگی تامین ٢٩ هزار میلیارد تومان با تمهیدات خاص اقتصادی بود بدون اینکه مجبور به استقراض از بانک مرکزی شویم و با این کار بود که از رکود ٦/٩ درصدی توانستیم به رشد ٨/٧ صدی دست بیاییم.