دستگیری شاه دزد در شیراز

شیراز- ایرنا- فرمانده انتظامی فارس گفت: در 2 عملیات جداگانه 2 سارق که در تعطیلات نوروزی امسال از 2 منزل مسکونی اقدام به سرقت طلا و جواهرات به ارزش بیش از 22 میلیارد ریال کرده بودند، شناسایی و دستگیر شدند.

دستگیری شاه دزد در شیراز
دستگیری شاه دزد در شیراز

وی ادامه داد: با توجه به اهمیت حادثه، موضوع در دستور کار ماموران پلیس آگاهی قرار گرفت و پس از انجام بررسی های لازم، سارق دستگیر شد و به جرم ارتکابی اقرار کرد.

این مقام انتظامی اظهار کرد: سارق یاد شده پس از دستگیری ادعا کرد که طلاها را در داخل یک سطل زباله انداخته اما پس از مراجعه ماموران هیچ اثری از طلاها یافت نشد.

گودرزی گفت: به دنبال بررسی تصاویر دوربین های مدار بسته منطقه و موجود در سطح شهر مشخص شد که ادعای سارق درست است و کیسه طلاها توسط یک فرد کارتن خواب که در سطل های زباله جست و جو می کرد برداشته و رد وی نیز تا بافت فرسوده شیراز دنبال شد.

فرمانده انتظامی فارس افزود: طلاهای مسروقه مجددا در یک منقل خانه توسط یک سارق دیگر از فرد کارتن خواب دزدیده شد و در نهایت تمام این افراد با پیگیری های پلیس دستگیر شدند و همه طلاها نیز از آنها بازپس گرفته شد.

وی گفت: در مجموع در ارتباط با این سرقت چهار نفر دستگیر شدند.

او ادامه داد: در سرقت دیگری نیز یک سارق با مراجعه به منزل یکی از شهروندان پس از شکستن قفل منزل اقدام به سرقت مقادیری طلا و ساعت های مچی قیمتی به ارزش 2 میلیارد ریال کرد.

گودرزی افزود: این سارق نیز پس از انجام اقدام های پلیسی و امنیتی، شناسایی و دستگیر شد.

فرمانده انتظامی فارس به شهروندان توصیه کرد که از نگه داشتن مقادیر زیاد طلا و جواهرات و همچنین اشیای قیمتی در منزل خودداری کنند و آنها را در اختیار صندوق امانات قرار دهند.

گودرزی، در مورد میزان کشفیات مواد مخدر از ابتدای سال 96 تاکنون نیز گفت: در این مدت، بیش از 2 تن و 100 کیلوگرم انواع مواد مخدر کشف شد و در ارتباط با آنها یک هزار و 197 متهم نیز دستگیر و به مراجع قضایی معرفی شدند.

وی ادامه داد: در حوزه مبارزه با قاچاق کالا نیز در مدت یاد شده، 130 دستگاه خودرو حامل کالای قاچاق به ارزش 25 میلیارد ریال توقیف شد و در ارتباط با این کالاهای مکشوفه قاچاق 225 نفر نیز دستگیر شدند.

گزارش مشکل
سارقسرقت