بادامچیان: رئیس‌جمهور در سازمان ملل مواضع ایران را با اقتدار بیان کند

دبیرکل حزب موتلفه گفت: انتظار این است که رئیس‌جمهور مواضع منطقی جمهوری اسلامی را با اقتدار برای دولت‌ها و ملت‌ها بیان کند.

بادامچیان: رئیس‌جمهور در سازمان ملل مواضع ایران را با اقتدار بیان کند

- اخبار سیاسی -

به گزارش حوزه احزاب خبرگزاری تسنیم ،‌ اسدالله بادامچیان دبیرکل حزب موتلفه در پایان نشست دبیران این حزب با گرامیداشت 8 سال دفاع مقدس و تکریم و تعظیم امام و شهدای جنگ تحمیلی گفت: تجربه دفاع مقدس نشان داد دشمن را باید در مبدأ شکست داد.

وی تأکید کرد: مقوله امنیت ملی و دفاع از سرزمین اسلامی و حفظ نوامیس مردم مقوله مهم و راهبردی است. اوایل انقلاب دشمنان انقلاب با سوء‌استفاده از ضعف بنیه دفاعی کشور در حالی که هیچ علامتی وجود نداشت که ایران سر جنگ با دولتی داشته باشد، به ایران حمله و بخش‌های مهمی از کشورمان را اشغال کردند.

سردار سلیمانی: اقتدار و توانمندی امروز ما ریشه در دفاع مقدس دارد

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی تصریح کرد: دفاع جوانان سلحشور اسلام به رهبری امام خمینی(ره) میهن اسلامی ما را از لوث وجود اشغالگران پاک کرد و همین جوانان پایه‌های یک نظم دفاعی و صیانتی از کشور را ریختند تا هیچ قدرت مرزی و فرامرزی و هیچ نبرد منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای امروز جرأت تجاوز به ایران عزیز را نداشته باشد. به برکت انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی ولایی و بر اثر بیداری اسلامی دشمنان اسلام و سلطه‌گران جهانی در برابر ملت‌های به‌پاخاسته دچار ذلت و عجز شده‌اند.

وی با اشاره به سفر رئیس‌جمهور و وزیر خارجه به سازمان ملل گفت: انتظار این است که آنان مواضع منطقی و صحیح جمهوری اسلامی ایران را با اقتدار و قاطعیت برای دولت‌ها و ملت‌ها از جمله ملت آمریکا که اسیر حاکمانی چون ترامپ هستند، بیان کنند.

بادامچیان با اشاره به شکل‌گیری قدرت مقاومت در منطقه گفت: امروز همفکران ملت ایران در یمن، لبنان، فلسطین اشغالی سوریه و عراق، افغانستان و ده‌ها کشور مسلمان در برابر سیاست‌های استکباری دشمنان بشریت و اسلام و غارتگران ثروت‌های ملی کشورهای اسلامی، یک جبهه متحد هستند و این جبهه مقاومت است که یمن را توانمند، افسانه ابرقدرتی آمریکا و همدستان را باطل و گاو شیرده آمریکا را فلج می‌کند.

وی تأکید کرد: جمهوری اسلامی به مرحله‌ای از قدرت بازدارندگی رسیده است که تصورش برای دشمن بعید است.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با اشاره به قدرت نرم جمهوری اسلامی در منطقه و جهان گفت: به‌زودی بزرگترین راهپیمایی قرن در عراق از نجف تا کربلا شروع می‌شود. اربعین یک پدیده عظیم معنوی و انسانی است که در حال جهانی شدن است. اربعین زمینه‌ساز تشکیل تمدن نوین اسلامی است و انسان‌ها را از 5 قاره به سمت و سوی کربلا می‌خواند. اراده الهی به این تعلق گرفته است که اربعین به شکل قدرت نرم علیه کفر، الحاد و شرک جهانی به کار گرفته شود، نمونه‌ای از جامعه نمونه اسلامی را به جهانیان نشان دهد و صفا، صمیمیت، حرکت و برکت را به همه بیاموزد.

بادامچیان با اشاره به هدف‌گیری تأسیسات آرامکو از سوی ارتش یمن گفت: بیش از 5 سال است که امارات و عربستان، زنان و کودکان و پیران و مردم بی‌دفاع یمن را که فقیرترین کشور عربی است، قتل عام می‌کنند. امارات و عربستان به بیمارستان‌ها، مدارس و بازارها و حتی به مجالس عروسی حمله می‌کنند و غیرنظامیان را با بمب و موشک می‌کشند و عروسی را به عزا تبدیل می‌کنند. آمریکا، اروپا و سازمان ملل که تاکنون در برابر این تهاجم وحشیانه سکوت و از رژیم متجاوز و کودک‌کش سعودی دفاع کرده‌اند، اکنون که ارتش یمن در دفاع از خود به مراکز نظامی و پالایشگاه‌هایی که منبع غارت ثروت ملی مسلمانان عربستان توسط آمریکاست حمله می‌کند، هیاهو راه می‌اندازند.

بادامچیان افزود: سران سعودی و امارات و اربابان آنها باید بدانند آدمکشی و بمباران‌های آنها بی‌پاسخ نخواهد ماند. عاقلانه‌ترین راه برای آنها توقف تجاوز و جنگ در یمن است. آمریکا نیز اگر بیش از این از جنایات در یمن حمایت کند، بعید نیست مورد تهاجم دفاعی یمنی‌ها قرار گیرد.

وی گفت: ملت یمن امروز با دفاع مشروع از خود، تحسین جهانیان را برانگیخته است و در مسیر این دفاع، بانیان اصلی جنایات در یمن را فراموش نخواهد کرد.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در ادامه اظهار داشت: سازمان‌های بین‌المللی نیز باید عاملان جنایات در یمن از سران سعودی و امارات تا سران آمریکا و همدستان آنها را به‌عنوان جنایتکاران جنگی در محاکم بین‌المللی محاکمه نمایند و گرنه برای آنها آبرویی باقی نخواهد ماند و کشورهای جهان به فکر ایجاد سازمان بین‌المللی موثری خواهند افتاد که تابع سیاست‌های سلطه‌گران نباشد.

بادامچیان درباره انتخابات اخیر در رژیم اشغالگر قدس گفت: از آنجایی که رژیم صهیونیستی مشروعیت حقوقی و بین‌المللی ندارد و رژیمی غاصب و اشغالگر است، انتخابات در چنین رژیمی مفهومی ندارد و نخواهد داشت.

وی گفت: این انتخابات نمایشی، شدت بحران را در هیئت حاکمه رژیم غاصب و نشانه‌های فروپاشی آن رژیم را آشکارتر کرد.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی اظهار داشت: تعرض دولت نیجریه به طرفداران روحانی شجاع و آزادیخواه شیخ زکزاکی و کشتار عزاداران حسینی در نیجریه کاملاً محکوم است و جز نفرت عمومی برای دولت نیجریه پیامدی ندارد.

بادامچیان گفت: دولت نیجریه باید احترام این روحانی محترم در صحنه بین‌الملل را رعایت و هرچه زودتر وی را آزاد کند.

وی هفته اول مهر و بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها را به همه فرهنگیان، دانشگاهیان، دانش‌آموزان و خانواده‌های آنان تبریک گفت و از وزیر جدید آموزش و پرورش خواست برای رفع مشکلات آموزش و پرورش، معلمان، دبیران، اساتید و مدرسین و کارکنان دستگاه‌های فرهنگی، اقدامات جدی و موثری انجام دهد.

وی افزود: جلال آل احمد غربزدگی را مانند سن‌زدگی برای گندم می‌دانست. مسئولان دانشگاهی و آموزش و پرورش لازم است در جهت استقلال کامل فرهنگی و زدودن رسوبات استعمار غربی و چپ‌زدگی و حاکمیت ارزش‌های تمدن بزرگ ایران و اسلام، گام‌های استواری بردارند تا گام دوم انقلاب اسلامی با نسل جوان و فرهیخته ایران اسلامی جامعه را به تمدن نوین اسلامی و دولت کریمه و جامعه نمونه برساند.

بادامچیان در پایان با اشاره به اقدام شهرداری در حذف عنوان شهید از تابلوهای معابر تأکید کرد: شهرداری این موضوع را پیگیری و این اقدام زشت را که موجب رنجش خانواده‌های شهدا و ملت غیور شده، جبران و علاملان اصلی آن را به ملت معرفی کند.

انتهای پیام/