استخر‌های پرورش ماهی باید برای اخذ مجوز به پرداخت آب بها اقدام کنند

رضوی گفت:صاحبان استخر‌های غیرمجاز پرورش ماهی باید برای اخذ مجوز نسبت به پرداخت آب بها اقدام کنند.

رضوی گفت:صاحبان استخر‌های غیرمجاز پرورش ماهی باید برای اخذ مجوز نسبت به پرداخت آب بها اقدام کنند.

واحد‌های غیرمجاز پرورش ماهی قِسِر در نمی‌روند

به گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان ، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، سید حسن رضوی مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای تهران با تاکید بر اینکه صاحبان استخر‌های غیرمجاز پرورش ماهی باید ضمن اخذ مجوز نسبت به پرداخت آب بها اقدام کنند، گفت: در غیر اینصورت این واحد‌های غیرمجاز از طریق مراجع قضایی تعطیل و مشمول جریمه خواهند شد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای تهران محل استقرار عمده استخر‌های پرورش ماهی را در رودخانه‌های شرق استان تهران عنوان کرد و گفت: در شرق استان تهران ۱۰۰ واحد پرورش ماهی وجود دارد که ۳۹ واحد دارای مجوز و ۶۱ واحد فاقد مجوز معتبر هستند.


وی با بیان اینکه پنج واحد پرورش ماهی مجاز در دماوند وجود دارد، بیان کرد: در این منطقه هشت واحد غیرمجاز پرورش ماهی شناسایی شده که آب مورد نیاز خود را از طریق منابع آب سطحی تامین می‌کنند.

بیشتر بخوانید: لغو مجوز ۱۶ شناور صیادی به دلیل تخلف از ضوابط صید/ واردات تیلاپیا ممنوع نیست


رضوی ادامه داد: علاوه بر آن نیز ۳۴ واحد پرورش ماهی مجاز در فیروزکوه وجود دارد و ۵۳ واحد غیرمجاز شناسایی شده که لازم است واحد‌های غیرمجاز هرچه سریع‌تر نسبت به تعیین تکلیف از طریق مراجع ذیربط اقدام کنند.


وی در پایان تصریح کرد: شرکت آب منطقه‌ای تهران در نظر دارد تا در راستای طرح ملی قبوض سبز پس از تکمیل زیرساخت مناسب، قبوض مشترکان را به صورت الکترونیکی صادر کند که اقدامات لازم در حال انجام است و در آینده نزدیک این مهم محقق می‌شود.

انتهای پیام /

شرق استان از ۱۰۰ واحد پرورش ماهی ۶۱ واحد فاقد مجوز معتبر هستند