قدرت تولید مخاطرات ناشناخته را بالا برده‌ایم/ دشمنان هنوز ظرفیت‌های اصلی قدرت ایران را مشاهده نکرده‌اند

هویت هر ملت یک مفهوم امتداد یافته در زمان است سردار سلامی گفت: تاریخ و هویت هر ملت یک مفهوم امتداد یافته در زمان است.

به گزارش خبرنگار حوزه دفاعی امنیتی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان ، سردار سرتیپ پاسدار حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پیش از ظهر امروز (شنبه) در نخستین نمایشگاه پهپادهای غنیمتی متجاوز که در محل باغ موزه دفاع مقدس برگزار شد، گفت: هیچ کشوری از تاریخ خود جدا نمی شود، حیات هر جامعه امتدادی از میراث تاریخی آن است. ممکن است در تاریخ هر سرزمینی وقایعی باشند که در زمان و مکان خاصی متوقف نمی شوند و سیمای آینده آن کشور را ترسیم می کنند.

او با بیان اینکه آن وقایع منشا فرهنگ، شکوه، افتخار و عزت می شوند، افزود: تاریخ و هویت هر ملت یک مفهوم امتداد یافته در زمان است.

فرمانده کل سپاه تاکید کرد: دفاع مقدس هنوز یک قطعه طلایی، هویت بخش، قدرت آفرین و الهام بخش ملت و جامعه ما است. شهیدان ما استوانه های مستحکمی هستند که پیکر اسلام بر آن استوانه های مستحکم استوار است.

او ادامه داد: هنوز بسیاری از مردان و زنانی که آفرینش‌گر این واقعه بودند زنده هستند. دفاع مقدس نیز مثل عاشورا در بستر زمان حرکت می‌کند و روح و انگیزه به کشور می‌دهد.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه اینکه یک ملت بتواند در ابتدای یک نهضت بر اتحاد قدرت‌های عالم غلبه کند، بسیار شگفت انگیز است، اظهار کرد: انقلاب تولدی نوین برای ملت ایران بود و در آغاز آن همه قدرت‌ها متحد شدند تا این ملت را تسلیم کنند و دوباره به تاریخ و سرنوشت ما برگردند.

او ادامه داد: اما همه چیز دقیقا متضاد و برعکس اراده جهانی اتفاق افتاد. اراده این ملت بر اراده یک جهان به هم پیوسته از قدرت‌های بزرگ غلبه کرد و آن‌ها را شکست داد.

سرلشکر سلامی تصریح کرد: این دفاع هنوز هم در اشکال دیگری ادامه دارد. امروز پیشانی جنگی انقلاب ما را ببینید، نبرد در کرخه و کارون کجا و نبرد در ساحل مدیترانه و فرات و شمال دریای سرخ کجا.

او افزود: افق‌های وسیعی فرا روی ما قرار دارد. قرار بود بر اساس راهبرد و سیاست دشمنان ما از نظر سیاسی در دنیا منزوی بشویم و میدان جاذبه انقلاب محو شود و آماده تسلیم شویم و پیشرفت نکنیم.

سرلشکر سلامی تاکید کرد: اما در جغرافیای مواجهه پیش رفتیم و دشمنان هم بدانند که ما قدرت تولید مخاطرات ناشناخته را بالا بردیم و ظرفیت‌های اصلی قدرت مان را هنوز نشان نداده‌ایم، بخش کوچکی از آن را نشان داده‌ایم و بخش کوچکتری را استفاده کرده‌ایم.

او افزود: قدرت و عظمت ما از درون میدان‌های سخت مبارزه گذشته است. هرکجا دشمن تهدید کرده ما قدترمند شده ایم و هرکجا کمتر تهدید کرده است، کمتر پیشرفت کرده ایم. هرچه دشمن تدبیر کرد برای ما تبدیل به واقعیت شیرین و دل انگیز شد.

فرمانده کل سپاه اظهار کرد: جنگ به ما فرمول غلبه را با مدل اسلامی و ایرانی آموخت. تحریم به ما آموخت چگونه برد و دقت سلاح‌ها را بر مبنای شکست دشمنان تنظیم کنیم.

او ادامه داد: ما امروز جنگ‌های تدارکاتی خود را انجام داده ایم و مهیای هر سناریویی هستیم. ما وقتی از درون اشتباهات در تفکر و راهبرد‌های دشمن بزرگ شده ایم از تکرار آن‌ها نگران نیستیم. حکمت و قدرت تدبیر مرکزی‌نظام در کنار نبود فلسفه پیروزی بخش برای دشمن ما را در این موقعیت قرار داده است.

سرلشکر سلامی با تاکید بر اینکه اراده ما در پاسخ به هر تهدیدی قطعی است و ما پاسخ می‌دهیم، گفت: هرکس میخواهد سرزمینش میدان اصلی جنگ شود، بسم الله. هرگز اجازه نمیدهیم جنگی به سرزمین ایران کشیده شود و ما تا آخر ادامه می‌دهیم چرا که تهاجم محدود، محدود نخواهد ماند و تا فروپاشی مهاجم از پای نخواهیم نشست و نقطه امنی باقی نخواهیم گذاشت و حساب کار دستتان باشد.

سخنان سرلشکر سلامی درباره قدرت و عظمت ایران