مسافربرنماهای زورگیر دستگیر شدند

سه جوان که پس از آزادی از زندان اقدام به تشکیل باند سرقت در پوشش مسافربری کرده بودند، دستگیر شدند.

ایسنا: سه جوان که پس از آزادی از زندان اقدام به تشکیل باند سرقت در پوشش مسافربری کرده بودند، دستگیر شدند.

حوالی ساعت 22 پانزدهم خرداد ماه امسال مرد جوانی در تماس با مرکز فوریت های پلیسی 110، اعلام کرد که در محدوده امیرآباد از سوی سه جوان که در یک خودروی سواری بودند، مورد سرقت زورگیری قرار گرفته است.

با تشکیل پرونده برای این فرد، با دستور قضایی پرونده به پلیس آگاهی تهران بزرگ ارجاع شد و مالباخته با حضور در مقر پلیس به ماموران گفت:‌حدود ساعت 8 شب ، برای رفتن به منزل از میدان آزادی سوار یک دستگاه پراید تیره رنگ که دارای یک نفر راننده و دو سرنشین حدودا بیست و چند ساله بود، شدم.

من روی صندلی جلو نشسته بودم که پس از گذشت چند دقیقه متوجه تغییر مسیر راننده به سمت یکی از بزرگراه ها شدم و همین که قصد اعتراض داشتم، یکی از افرادی که روی صندلی عقب نشسته بود چاقو را زیر گلویم گذاشت و با تهدید به من گفت که اگه صدایم دربیاید شاه رگم را می‌زند. حسابی ترسیده بودم و مجبور شدم سکوت کنم، چند دقیقه بعد این افراد گوشی موبایلم به ارزش سه میلیون تومان ، کارت های عابر بانک و سه میلیون تومان وجه نقدی را که به همراه داشتم از سرقت کرده و در محدوده امیرآباد مرا از خودرو پیاده کرده و متواری شدند.

کارآگاهان پس از شنیدن اظهارات مالباخته دستگیری سارقان را در دستورکار خود قرار دادند و پس از انجام اقدامات پلیسی گسترده مشخص شد یکی از اعضای این باند، با کارت بانکی مسروقه یک دستگاه تلفن همراه از فروشگاهی خریداری کرده که با مراجعه به فروشگاه مورد نظر، تصویر این سارق به دست آمد و مشخصاتش در بررسی سوابق مجرمان حرفه ای سابقه دار شناسایی و مشخص شد که متهم دارای سوابق متعدد در زمینه سرقت و مواد مخدر است.

در ادامه مخفیگاه این فرد در محدوده خلازیل شناسایی و او در یک عملیات پلیسی دستگیر و به مقر پلیس منتقل شد. همچنین در بازرسی از محل خودروی پراید که با آن اقدام به سرقت کرده بودند کشف و توقیف شد.

با دستگیری متهم، این فرد تحت بازجویی قرار گرفت و معترف شد که سرقت را به همراه دو نفر دیگر از همدستانش انجام داده است که در همین راستا دو همدست دیگر این فرد نیز در عملیات‌هایی جداگانه دستگیر و به مقر پلیس منتقل شدند.

با دستگیری هر سه متهم، سعید، سرکرده باند تحت بازجویی قرار گرفت و به کارآگاهان گفت: من و احمد هردو پس از آزادی از زندان در اواخر اسفند ماه سال 97 تصمیم به تشکیل یک باند سرقت و زورگیری گرفتیم و از آنجایی که با سامان نیز ساکن یک محدوده بودیم به او هم پیشنهاد دادیم که با خودروی شخصی اش با ما در سرقت ها همکاری کند که او هم پذیرفت و باند ما تشکیل شد. بیشتر سوژه هایمان را در میدان آزادی و در ساعات آغازین شب سوار خودرو می کردیم و پس از گذشت مدت زمان کوتاهی با سلاح سردی که به همراه داشتیم پس از سرقت اموال با ارزشش، او را درمسیرهای خلوت رها و اموال را بین خودمان تقسیم می کردیم. پول‌ها را صرف خرید و مصرف مواد مخدر و خوشگذرانی می کردیم و اموال مسروقه را در محدوده خلازیر به افراد عبوری می فروختیم.

در ادامه تحقیقات این افراد به ارتکاب بیش از 30 فقره سرقت به این شیوه در مناطق مختلف پایتخت اعتراف کردند که در تحقیقات اولیه ارزش اموال سرقتی بیش از 80 میلیون تومان برآورد شد.

مرکز اطلاع‌رسانی پلیس آگاهی تهران بزرگ با تایید این خبر اعلام کرد:‌ با توجه به دستگیری سارقان و اعتراف صریح به سرقت زورگیری ، متهمان با صدور قرار قانونی از سوی بازپرس شعبه هفتم دادسرای ناحیه 34 تهران برای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار کارآگاهان پایگاه سوم قرار گرفت.