امارات از تروریست‎ها برای انجام عملیات در یمن استفاده می‎کند

دولت مستعفی یمن ضمن متهم کردن امارات به ارتباط با تروریست‌های داعش. القاعده می‌گوید تمامی شواهد مربوط به این ارتباط را در اختیار دارد.

خبرگزاری میزان- یک مقام دولت فراری یمن ضمن متهم کردن امارات به ارتباط با تروریست‌های داعش. القاعده می‌گوید تمامی شواهد مربوط به این ارتباط را در اختیار دارد.

دولت مستعفی یمن امارات را متهم به حمایت از داعش و القاعده کرد به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان ؛ وزیر حمل و نقل دولت فراری یمن، امارات را متهم به ارتباط با تروریست‌های داعش و القاعده کرد.

وی می‌گوید: تمامی شواهد مبنی بر اتباط امارات با داعش و القاعده برای هدف قرار دادن زیر ساخت‌های نظامی در «شبوه» و «ابین» را در اختیار داریم.

طی هفته‌های اخیر درگیری میان نیرو‌های دولت فراری یمن تحت حمایت عربستان و شورای انتقالی جنوب تحت حمایت امارات در مناطق مختلف جنوب یمن شدت یافته است.

این درگیری‎های مسلحانه با اقدام شورای انتقالی جنوب در اشغال کاخ ریاست جمهوری و سایر نهاد‌های راهبردی دولت فراری یمن در ۱۹ آگوست (۲۸ مرداد) آغاز شد.

در پی این درگیری‌ها، تنش میان دولت مستعفی یمن و امارات به شدت بالا گرفت و  امارات نیروهای وابسته به منصور هادی را مستقیما هدف حمله هوایی نیز قرار داد.