تولد دختری که خاطره ساز شد/یادگاری شیرین «معصومه» از هلال مهر

تولد دختری که خاطره ساز شد/یادگاری شیرین «معصومه» از هلال مهر

بیرجند- تولد نوزادی دختر در ساعت یک و ۳۰ دقیقه بامداد امروز در کاروان نذر آب روستای تپه طاق خاطره ای شیرین را برای اعضای تیم رقم زد.

به گزارش خبرنگار مهر ؛ اینجا روستای «تپه طاق» از توابع دهستان کوه یخاب در شهرستان طبس است. روستایی که این روزها مهمان افرادی داوطلب شده تا با خدماتی پزشکی، درمانی و فرهنگی حس انسان دوستی درونشان را با واقعیت پیوند دهند.

هنوز یک روز از ورود کاروان نذر آب جمعیت هلال احمر به روستای تپه طاق نگذشته است، اما موج عظیم لبخندهای مردمی بوی خوش بهار مهربانی ها را در کوچه کوچه از این روستا پراکنده است.

اعضای تیم صادقانه کارشان را آغاز کرده اند. یکی به درد دل پیرمردی محاسن سفید گوش می دهد که درد مفاصل امانش را بریده و دیگری مادری را پذیرا می شود که برای درمان فرزندش خودش را به کاروان رسانده است.

عقربه های ساعت از نیمه شب عبور کرده اما داوطلبان هلال بدون هیچ خستگی به کارشان ادامه می دهند چرا که خوب می دانند خدمت به مردم به خصوص محرومان زمان و مکان نمی شناسد.

فعالیت های تیم رو به پایان است تا بتوانند صبحی دیگر با انرژی مضاعف پای کار باشند اما اتفاقی شیرین ظلمت شب را برایشان روشنایی می دهد.

صدای مادری به گوش می رسد که برای تولد فرزندش بی قراری می کند. گام های پدر هم بی قرارتر از مادر است و با نفس های عمیق و نیمه عمیق استرس خفته در چهره اش را می زداید. از نگاه های مکررش به ساعت به خوبی می توان سنگینی عبور لحظه ها را فهمید. ناگهان با گریه کودک، ساعت در ۱:۱۵ بامداد متوقف می شود چرا که خداوند بهترین هدیه اش را به « معصومه و کاظم» می دهد.

موجی از نشاط در فضا می پیچد و هر کس تولد این نوزاد را به دیگری تبریک می گوید. گویی از یک خانواده اند و ولادت این دختر برای همه مایه شادی و منبعی از انرژی بوده است.

شیرین ترین خاطره پدر

کاظم نادریان، پدرنوزاد متولد شده، پی در پی از اعضای تیم قدردانی می کند و می گوید: اگر این کاروان در تپه طاق حضور نداشت باید برای تولد فرزندمان ۲۰۰ کیلومتر مسیر را طی می کردیم تا خودمان را به طبس برسانیم.

وی که شعف و شادمانی اجازه صحبت کردن به او نمی دهد، می افزاید: این تولد یکی از شیرین ترین خاطره ها برایم خواهم ماند و امیدوارم فرزندی که در اینچنین شرایطی پا به دنیای کوچکمان گذاشته بتواند در آینده خدمات بزرگی برای مردمان این جامعه انجام دهد.

نادریان با بیان اینکه افراد زیادی در تپه طاق و روستاهای مجاور هستند که توانایی مراجعه به پزشک و درمان دردهایشان را ندارند، می گوید: حضور این افراد در تپه طاق مایع خیری برای روستاییان است.

گفتنی است کاروان نذر آب جمعیت هلال احمر از همدان مهمان خراسان جنوبی شده و به مرکزیت روستای تپه طاق به ۲۵ روستای محروم دهستان یخاب خدماتی رایگان ارائه می دهد.