۸۰ هزار خانوار توفان‌زده در شرق ژاپن از بی‌برقی رنج می‌برند

با گذشت یک هفته از وزش توفان مهیب فاکسای تقریبا ۸۰ هزار خانوار ژاپنی در شرق این کشور هنوز برق ندارند.

با گذشت یک هفته از وزش توفان مهیب «فاکسای» تقریبا ۸۰ هزار خانوار ژاپنی در شرق این کشور هنوز برق ندارند.

۸۰ هزار خانوار توفان‌زده در شرق ژاپن از بی‌برقی رنج می‌برند به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری فرانسه، با گذشت یک هفته از وزش توفان مهیب فاکسای Faxai در نواحی شرق ژاپن، تقریبا ۸۰ هزار خانوار ساکن این نواحی هنوز برق ندارند.

در حالی که تداوم بارش‌های سنگین موجب صدرو دستور تخلیه ساکنان این نواحی شده و تلاش‌ها برای کمک رسانی و بازسازی منطقه را با اختلال روبه‌رو کرده است، سخنگوی شرکت برق توکیو اعلام کرد با گذشت یک هفته از وقوع توفان، هنوز حدود ۸۰ هزار خانوار در منطقه چیبا واقع در جنوب شرقی پایتخت برق ندارند و به علت وجود مشکلات بازسازی در نواحی کوهستانی، احیای کامل برق رسانی تا روز ۲۷ سپتامبر به این نواحی امکان پذیر نخواهد بود.

توفان سهمگین فاکسای اوایل بامداد روز دوشنبه هفته گذشته بخش‌هایی از منطقه توکیو را درنوردید و موجب واژگونی دکل‌های برق و خاموشی‌های گسترده در منطقه شد.

دولت دستور داد ده‌ها هزار تن از ساکنان شرق ژاپن تخلیه و به نواحی امن‌تر منتقل شوند.

این در حالیست که یک مقام محلی نیز اعلام کرد حدود ۱۶۷۰۰ خانوار به علت قطع برق چندین تصفیه خانه آب، همچنان از دسترسی به آب آشامیدنی محروم هستند و مقامات با کمک نیرو‌های ارتش و با اعزام کامیون‌های تانکر آب به نواحی توفان زده، سرگرم کمک رسانی وتوزیع آب در این مناطق هستند.

اداره ملی هواشناسی ژاپن روز دوشنبه با صدور بیانیه‌های جدید درباره بارندگی شدید در منطقه چیبا هشدار داد و مقامات محلی نیز با استناد به خطر رانش زمین به بیش از ۴۶ هزار تن از ساکنان منطقه توصیه کرده‌اند خانه‌های خود را ترک کنند و به نواحی امن‌تر پناه ببرند.

گزارش‌ها حاکیست توفان به بیش از ۱۰۰۰ خانه در منطقه چیبا آسیب زده است.