آبان، ماه پربارشی برای کشور محسوب می‌شود/بارش باران در سال گذشته بیش از حد نرمال بود

مدیر کل پیش‌بینی سازمان هواشناسی از آغاز بارش‌ها در کشور از آبان ماه خبر داد و گفت: بارش‌ها در سال جاری به نسبت سال گذشته کاهش می‌یابد.

خبرگزاری میزان- مدیر کل پیش‌بینی سازمان هواشناسی از آغاز بارش‌ها در کشور از آبان ماه خبر داد و گفت: بارش‌ها در سال جاری به نسبت سال گذشته کاهش می‌یابد.

آبان ماه زمان آغاز بارش ها در کشور/کاهش بارش باران به نسبت سال گذشته پیش بینی می‌شود احد وظیفه مدیر کل پیش‌بینی سازمان هواشناسی در گفتگو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان با اشاره به وضعیت جوی کشور طی هفته‌های آینده گفت: تا هفته آینده بارشی در مناطق مرکزی، غربی، شمال شرق کشور رخ نمی‌دهد.


وی با بیان اینکه با توجه به نزدیک شدن به فصل پاییز تغییرات آب و هوایی دور از ذهن نیست، تصریح کرد: در این گونه مواقع نمی‌توان با مدل‌های عددی به هوای تثبیت شده اعتماد کرد و با اطمینان زیاد در مورد مدل‌های عددی صحبت کرد.


وظیفه با تاکید بر اینکه طبق مدل‌های اقلیمی شرایط نرمالی را در هفته‌های آینده خواهیم داشت، افزود: در ابتدای فصل پاییز یا ماه مهر بارش گسترده پیش بینی نشده است.


وی با بیان اینکه آبان ماه، ماه پربارشی برای کشور محسوب می‌شود، تصریح کرد: دامنه‌های جنوبی البرز و مناطق مرکزی در آبان بارش‌های باران را تجربه خواهند کرد.


وظیفه با تاکید بر اینکه بیشتر از سال گذشته بارش باران در کشور نخواهیم نداشت، گفت: بارش باران در سال گذشته بیش از حد نرمال بود و اکنون مدل اقلیمی این موضوع را نشان نمی‌دهد.


مدیر کل پیش‌بینی سازمان هواشناسی با بیان اینکه طی دو هفته آینده اولین سیستم پاییزی را در شمال غرب کشور خواهیم داشت، گفت: در تهران و نیمه مرکزی، غربی و شمال شرق کشور بارش باران در دو هفته آینده پیش بینی نمی‌شود.