بهره‌مندی از راهکار‌های فرهنگی، آموزشی و مشاوره‌ای جهت ترویج عفاف و حجاب

استاندار تهران بر استفاده از راهکار‌های فرهنگی، آموزشی و مشاوره‌ای جهت ترویج حجاب و عفاف تأکید کرد.

استاندار تهران گفت: حجاب دارای جنبه‌های فردی و اجتماعی است و باید راهکار مدیریتی ویژه برای آن طراحی کرد.

به گزارش خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان ، انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران در ششمین جلسه کارگروه اجتماعی، فرهنگی، سلامت، زنان و خانواده استان اظهار کرد: حجاب و عفاف یک رفتار الهی است و بررسی‌های علمی نشان داده که عفاف و حجاب قبل از ظهور اسلام هم رواج داشته است و بعد از ظهور اسلام نیز به عنوان اصل جهت تکامل انسان، تحکیم خانواده، ارتباط فرهنگ، دین، عقل و ایمان مطرح شد.

او بیان کرد: حجاب دارای جنبه‌های فردی و اجتماعی است و باید راهکار مدیریتی ویژه برای آن طراحی کرد. در جنبه اجتماعی حجاب، موضوع حفظ کرامت و شخصیت انسانی، آرامش روانی، امنیت و استحکام خانواده، سلامت اجتماعی جامعه، حفظ نیروی کار و استقلال فرهنگی مطرح است.

بیشتر بخوانید: توضیحات فرماندار تهران درباره ورود بانوان به ورزشگاه‌ها

استاندار تهران افزود: اولین راهکار مدیریتی در این زمینه راهکار‌های فرهنگی، آموزشی و مشاوره‌ای است، لذا باید فعالیت‌های فرهنگی، هنری و علمی در زمینه ترویج عفاف و حجاب و غیرت معقولانه، نظارت بر رسانه‌های جمعی و ترویج امر به معروف و نهی از منکر مورد توجه جدی قرار گیرد.

محسنی بندپی تصریح کرد: در سال ۸۴ شورای عالی انقلاب فرهنگی شرح وظایف ۲۶ دستگاه را در زمینه مقابله با آسیب‌های اجتماعی مشخص کرد که بر اساس آن ۴۲۷ مصوبه و شرح وظیفه مشخص شد.

لزوم توجه به جنبه‌های فردی و اجتماعی عفاف و حجاب