افزایش شمار قربانیان حمله تروریستی در دیاربکر

شمار کشته شدگان حمله تروریستی درمنطقه کولب دیاربکر به 7 نفر رسید.

افزایش شمار قربانیان حمله تروریستی در دیاربکر

- اخبار بین الملل -

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از دمیر اُرن٬ شمار کشته‌شدگان حمله تروریستی درمنطقه کولب دیاربکر به 7 نفر رسید.

سلیمان سویلو وزیر کشور ترکیه پس از سفر به دیاربکر در بیمارستان صلاح الدین ایوبی با مجروحین ملاقات کرده و پس از آن در گفت‌وگو با رسانه‌ها اعلام کرد: متاسفانه شمار شهدای ما به 7 نفر رسیده و حال برخی از مجروحین هم وخیم است. ضمن اعلام تسلیت به خانواده‌های قربانیان٬ اعلام می‌کنم که با تمام قدرت پاسخ این اقدام تروریستی پ.ک.ک را خواهیم داد.

وی همچنین افزود: جناب رئیس جمهور در تماس تلفنی با استاندار٬ خواهان اطلاعات جزئی این حمله تروریستی شده بود و زمانی که من به دیاربکر رسیدم٬ مطلع شدم که ایشان شخصاً با خانواده‌های قربانیان تماس تلفنی برقرار کرده و به آنها تسلیت گفته‌اند.

سویلو در مورد جزئیات رویداد گفت: این روستاییان عزیز٬ با یک دستگاه مینی‌بوس در جاده مواصلاتی کولپ به استان موش به منظور جمع‌آوری هیزم در حال سفر بودند که مین دست‌ساز کار گذاشته شده گروه تروریستی پ.ک.ک زیر چرخ مینی‌بوس منفجر شد و چنین فاجعه‌ای رخ داد.

کمال کلیچدار اوغلو رهبر حزب جمهوری خلق که از سوی اردوغان به حمایت از پ.ک.ک متهم شده پس از این حمله اعلام کرد: پ.ک.ک با دستان خونین و با تهدید جان غیرنظامیان٬ یک بار دیگر٬ روی پست و بی‌آبروی خود را نمایان کرد. قربانی شدن شهروندان معصوم را محکوم کرده و برای خاواده درگذشتگان٬ از خداوند متعال صبر مسالت می‌کنم.

انتهای پیام/