تجمع رهروان زینبی در گناوه برگزار شد

تجمع رهروان زینبی در گناوه برگزار شد

گناوه- تجمع بزرگ رهروان زینبی با حضور بانوان درآستان مقدس امامزاده سلیمان بن علی (ع) گناوه برگزار شد.

به گزارش خبرنگار مهر ، حجت الاسلام شریعتی فر از روحانیون و مبلغان دینی در اجتماع رهروان زینبی در امامزاده سلیمان بن علی (ع) گناوه پیرامون عظمت شخصیت حضرت زینب (س) اظهار داشت: عظمت شخصیت این بانوی بزرگ اسلام را نمی توان در چند جمله بیان کرد و دل هایی می توانند عظمت شخصیت ایشان را درک کنند که شرایط زندگی زمان آن حضرت را مطالعه و بررسی کنند و موقعیت های زمان را شناخته و انتخاب صحیح آن حضرت را در آن شرایط درک کنند.

وی افزود: از ویژگی بارز حضرت زینب (س) این بود که کاری  را که اولیاء الله انجام می دهند ایشان انجام داد.

حجت الاسلام شریعتی فر گفت: عظمت حضرت زینب (س) به اینکه دختر امام علی (ع) و خواهر امام حسن (ع)  و حسین(ع) است نیست  بلکه این عطمت ناشی از عمل به تکلیف توسط ایشان است.

وی تصریح کرد:حضرت زینب (س) در آن شرایط به خوبی موقعیت را شناخته و تکلیف را بر اساس آن موقعیت انتخاب  و عمل کرد.

وی گفت: آن حضرت بعد از واقعه کربلا پرستار اسلام بود و کلیت اسلام را از  تاریکی های ایجاد شده نجات دادند.

این مبلغ دینی با اشاره به اینکه امروز زنان جامعه ما به الگویی مناسب نیاز دارند بیان کرد: این الگو در کوچه و خیابان و فضای مجازی نیست بلکه  اگر بانوان بخواهند درجات کمال را پیموده و به درجات عالی برسد الگوی آنها حضرت زهرا(س) و حضرت زینب است.

وی گفت:بانوان باید راه  و روش و سیره این بزرگواران را بشناسند و آنها را به عنوان  الگوی  عملی خود در زندگی قرار دهند.

حجت الاسلام شریعتی فر خاطر نشان کرد: از ویژگی های مهم و بارز حضرت زینب (س) عفاف آن حضرت است.

وی گفت: عفت و حیا از عوامل رشد و ترقی و کمال در انسان است و اگر فردی خواستار رسیدن به کمال و رشد و ترقی است باید این دو مورد مهم را در وجود خود پرورش دهد.

وی ادامه داد:عفت و حیاء مخصوص زنان نیست بلکه بر زن و مرد لازم است و باعث می شود که انسان بر خواهش های نفس خودمسلط شود.

این روحانی و مبلغ  با اشاره به روایات و احادیثی پیرامون اهمیت حیاء و عفاف یادآور شد: عفاف در مورد زنان بیشتر مورد تاکید قرار گرفته چون ارزش زنان به عفاف وپاکدامنی است و اگر  زن در جامعه عفیف و پاکدامن باشد جامعه سالم می ماند و حیاء و عفت زنان باعث عفاف و حیاء مردان نیز می شود

وی با بیان اینکه  گفته می شود حجاب و عفاف مربوط به گذشته است حرف انسانهایی است که دل آنها مریض است  اضافه کرد:مسئولیت زنان در جامعه و در خانواده  بسیار مهم و خطیر است و بر اساس روایات اسلامی زنان عفیف مجاهد و اجر شهید را دارند.

حجت الاسلام شریعتی فر گفت: اولین مرحله عفت این است که ظاهر فرد عفیف باشد و ظاهر عفاف حفظ حجاب و عفت در ظاهر و آشکار نکردن زینت ها است ودومین درجه و مرحله عفت نیز عفت باطنی است.

وی گفت:اگر بانوان بخواهند حضرت زینب (س) را الگوی خود قرار دهند باید رهرو راه این بزرگواران باشند و مقام و منزلت و ارزش خود را با حفظ عفاف و حجاب حفظ کنند.

این تجمع با همکاری حوزه علمیه الزهرا(س) ، هیئت امناء امامزاده سلیمان بن علی (ع) و اداره اوقاف و امور خیریه گناوه درآستان مقدس امامزاده سلیمان بن علی (ع) برگزار شد.

مداحی، روضه خوانی از دیگر بخش های این آیین بود.