۳ نفر در کویر طرود سمنان مفقود شدند

سه نفر از مهندسان و کارگران مجتمع معدنی خور و بیابانک اصفهان که برای ادامه طرح اکتشاف پتاس به کویر طرود در استان سمنان رفته بودند، مفقود شدند.

ایرنا: سه نفر از مهندسان و کارگران مجتمع معدنی خور و بیابانک اصفهان که برای ادامه طرح اکتشاف پتاس به کویر طرود در استان سمنان رفته بودند، مفقود شدند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان پنجشنبه شب در گفت‌وگو با ایرنا بیان کرد: این سه نفر که برای ماموریت ادامه طرح اکتشاف پتاس وارد منطقه کویری طرود شاهرود از توابع استان سمنان شده بودند، با گذشت بیش از ۲ روز از ماموریت بازنگشتند و هنوز اطلاعاتی از آنها در دسترس نیست.

منصور شیشه‌فروش افزود: نیروهای امدادی، انتظامی، مدیریت بحران، هلال احمر و بسیج استان اصفهان برای کمک به نیروهای امدادی سمنان منطقه اعزام شده‌اند اما با توجه به تاریکی هوا، جست‌وجوها فردا صبح ادامه خواهد یافت.

وی همچنین گفت: یک فروند بالگرد نیز برای شناسایی منطقه به کار گرفته شد که به دلیل سفید بودن رنگ خودروی مفقودشدگان، عملیات با دشواری‌هایی همراه است.

مجتمع پتاس خور و بیابانک اصفهان، نخستین تولیدکننده پتاس کشور تا منطقه کویری طرود شاهرود در استان سمنان نزدیک به ۳۰۰ کیلومتر فاصله دارد.

شهرستان ۲۰ هزار نفری خور و بیابانک در فاصله ۴۲۰ کیلومتری اصفهان واقع شده است.