شهرداری کرج از استخدام کودکان برای جمع‌آوری ضایعات جلوگیری کند

شهرداری کرج از به‌کارگیری کودکان برای جمع‌آوری ضایعات جلوگیری کند

کرج - در جلسه‌ای از شهرداری کرج خواسته شده از به کارگیری کودکان اتباع خارجه در جمع‌آوری ضایعات بازیافتی (آشغال‌گردی) توسط پیمانکاران طرف قرارداد، جلوگیری به عمل آورد.

به گزارش خبرگزاری مهر ، جعفر داراب‌خانی معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان البرز، در جلسه‌ای که با هدف تبیین شرح وظایف دستگاه‌های متولی کودکان کار و خیابان برگزار شد، بر لزوم ساماندهی کودکان کار و خیابان در استان به ویژه کرج تأکید کرد و گفت: وضعیت کودکان کار در سر چهار راه‌ها، به هیچ وجه زیبنده نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران نیست به همین منظور خواستار پیگیری و ساماندهی کودکان اتباع خارجه توسط نیروی انتظامی و استانداری هستیم.

وی همچنین بر لزوم فعالیت اطلاعاتی و پلیسی در خصوص باندهایی که در این زمینه فعالیت می‌کنند، تأکید کرد و گفت: شرح وظایف دستگاه‌های ذیربط برابر آئین‌نامه ساماندهی کودکان کار ابلاغ و نتایج اقدامات به دبیرخانه‌ی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان ارسال شود.

در پایان این جلسه مقرر شد شهرداری و نیروی انتظامی استان، هر هفته ۱۰ نفر از کودکان کار و خیابان چهارراه‌ها را جمع‌آوری و برای تعیین تکلیف، با همکاری مرکز غربالگری کودکان کار و خیابان کرج، به اداره کل بهزیستی استان تحویل دهند تا والدین آن‌ها شناسایی و به خانه بازگردند.

همچنین مقرر شد شهرداری کرج از به کارگیری کودکان اتباع خارجه در جمع‌آوری ضایعات بازیافتی (آشغال‌گردی) توسط پیمانکاران طرف قرارداد، جلوگیری به عمل آورد.