توسعه کشور به انتقال آب دریای خزر بستگی دارد

نماینده مردم شهرستانهای سمنان، مهدی شهر و سرخه در مجلس با بیان اینکه توسعه کشور به انتقال آب دریای خزر بستگی دارد، گفت: منع قانونی برای انتقال آب خزر وجود ندارد.

همتی
همتی

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری میزان، احمد همتی در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسش خبرنگار تسنیم مبنی بر آخرین وضعیت طرح انتقال آب دریای خزر به کویر مرکزی ایران اظهار داشت: انتقال آب دریای خزر فقط مربوط به توسعه استان سمنان نیست؛ بلکه مربوط به توسعه کشور است.

وی با اشاره به اینکه منع قانونی برای انتقال آب دریای خزر به مرکز ایران وجود ندارد، اضافه کرد: امنیت کشور به این مهم بستگی دارد.

نماینده مردم شهرستان‌های سمنان، مهدی شهر و سرخه با اشاره به استفاده دیگر کشورها از آب دریای خزر بیان کرد: امیدواریم در فرصت مناسب این طرح اجرایی شود.

همتی با بیان اینکه اگر از آب دریای خزر استفاده نکنیم؛ خود تحریمی انجام داده ایم اضافه کرد: خود تحریمی برای کشور خطرناک است.

وی با تاکید بر لزوم برداشت کشور از آبهای مرزی مانند دریای خزر، خلیج فارس و دریای عمان اظهار داشت: رئیس جمهور در سفر دولت به استان سمنان صراحتا دستور پیگیری اجرای این طرح را به سازمان حفاظت محیط زیست صادر کرد.

نماینده مردم شهرستان‌های سمنان، مهدی شهر و سرخه با اشاره به اینکه برخی افراد به پشتوانه تعدادی از نمایندگان مجلس مشکلاتی را در راستای اجرای این پروژه ایجاد کردند، گفت: اما توانستیم آنان را قانع کنیم.

همتی با اشاره به وضعیت تک‌بخشی بودن مرکز استان سمنان با توجه به شهرستان شدن سرخه عنوان کرد: این مشکل در حال رفع شدن است.

انتهای پیام/

گزارش مشکل
دریایخزر