جریمه یک میلیارد و 350 میلیون ریالی در یکی از فروشگاه های معروف تهران

تهران-ایرنا- سازمان تعزیرات حکومتی اعلام کرد: دو شرکت فعال در یکی از فروشگاه های معروف تهران به علت گران فروشی ، یک میلیارد و 350 میلیون ریال جریمه شدند.

جریمه یک میلیارد و 350 میلیون ریالی در یکی از فروشگاه های معروف تهران
جریمه یک میلیارد و 350 میلیون ریالی در یکی از فروشگاه های معروف تهران

به گزارش روز شنبه ایرنا از سازمان تعزیرات حکومتی، این جریمه در پی اجرای گشت مشترک سازمان تعزیرات حکومتی استان تهران و در راستای اجرای طرح نظارت نوروزی (28 بهمن تا 15 فروردین 96 ) صورت گرفت.

این گزارش افزود: پس از بررسی های بازرسان سازمان صنعت، معدن وتجارت، مشخص شد که مسئولان فروشگاه با ورود تیم تعزیرات حکومتی، قیمت ها را تغییر دادند؛ ضمن اینکه در این گشت مشترک، علاوه بر صدور جریمه نقدی یاد شده، قیمت کالاهای در حال عرضه نیز به قیمت مصوب اصلاح و حق شاکیان حاضر، همان لحظه پرداخت شد.

براساس این گزارش، سازمان تعزیرات حکومتی با نزدیک شدن شب عید و افزایش تقاضای مردم به عنوان مرجع رسیدگی به تخلفات در حال اجرای طرح نظارت نوروزی تا 15 فروردین ماه 96 است.

طرح نظارت نوروزی سازمان تعزیرات حکومتی با هدف پیشگیری از وقوع تخلف و افزایش رضایتمندی مردم در حال اجراست.

پوشاک و البسه، شرکت های مسافرتی و آژانس ها و فروش بلیط های مسافربری قطار و هواپیما و اتوبوس و تمام پایانه های مسافربری درون شهری و برون شهری از جمله اولویت های گشت های تعزیرات در نوروز است.

همچنین مواد پروتئینی و غذایی، رستوران ها، آجیل و خشکبار، قنادی ها و شیرینی فروشی ها، آرایشگاه های زنانه و مردانه ، مواد آرایشی و بهداشتی و دارویی ، هر گونه قاچاق کالا و ارز، مراکز اسکان و پذیرایی و اقامتی از جمله هتل ها ، اماکن تاریخی و تفریحی و فرهنگی، نمایشگاه های بهاره ، میدان های میوه و تره بار ، جایگاه های سوخت و مراکز بهداشتی و درمانی از دیگر موارد دارای اولویت گشت های تعزیرات برای نوروز به شمار می آید.

شهروندان می توانند از طریق سامانه 135 و شماره پیامک ٣٠٠٠٠٠١٣٥ گران فروشی و تخلف ها را اعلام کنند.

اجتمام**3229**1776

‏@irnaej

‏https://t.me/irnaej