شرکت کنندگان در کنفرانس افق نو توسط اف‌بی‌آی تحت پیگرد قرار گرفته اند

پلیس فدرال آمریکا شهروندان آمریکایی که در کنفرانس افق نو در ایران شرکت کرده یا قصد شرکت در این کنفرانس را دارند تحت پیگرد قرار داده است.

پلیس فدرال آمریکا شهروندان آمریکایی که در کنفرانس افق نو در ایران شرکت کرده یا قصد شرکت در این کنفرانس را دارند تحت پیگرد قرار داده است.

شرکت کنندگان در کنفرانس افق نو توسط اف‌بی‌آی تحت پیگرد قرار گرفته اند به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان ، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، اداره تحقیقات پلیس فدرال آمریکا شهروندان آمریکایی که در کنفرانس افق نو در ایران شرکت کرده یا قصد شرکت در این کنفرانس را دارند تحت پیگرد قرار داده است.

یک مقام پیشین پنتاگون ساکن در ویرجینیا گفته، عوامل اف بی آی در همین راستا در ماه مه به خانه وی آمده بودند. او سال گذشته برای شرکت در کنفرانس افق نو به مشهد در شمال شرق ایران سفر کرده بود و یکی از میهمانانی است که به نشست بعدی این کنفرانس که قرار است در ماه سپتامبر در لبنان برگزار شود دعوت شده است.

وی همچنین گفته که عوامل اف بی آی به وی درباره عواقب شرکت در کنفرانس افق نو در آینده هشدار داده اند.

اسپوتنیک گزارش داد در ماه جولای نیز اف بی آی به خانه اسکات ریکارد، مترجم سابق نیروی هوایی ایالات متحده و آژانس امنیت ملی آمریکا، رفته‌اند و به وی هشدار داده‌اند یا حضور در این کنفرانس را نادیده بگیرد یا با خطر بازداشت مواجه خواهد شد. ریکارد تا کنون یک بار در کنفرانس افق نو شرکت کرده است.

همچنین گزارش شده است که پلیس فدرال آمریکا با مایکل اسپرینگمن از اعضای پیشین وزارت خارجه آمریکا تلفنی صحبت کرده و از او درخواست کرده‌اند برای پاسخ به پاره‌ای از سوالات درباره کنفرانس افق نو به دفتر پلیس مراجعه کند، اما وی این درخواست را اجابت نکرده است.

ورنلیا رندال اندیشمند آفریقایی-آمریکایی و نویسنده کتاب Dying while Black که در سال ۲۰۱۵ در کنفرانس افق نو در تهران شرکت کرده است، نیز توسط پلیس فدرال آمریکا مورد پرسش و پاسخ قرار گرفته است.

منبع: فارس