۱۰ پروژه دانش آموزی از استان فارس به مرحله کشوری راه یافت

۱۰ پروژه دانش آموزی از استان فارس به مرحله کشوری راه یافت

شیراز- سرپرست معاونت آموزش ابتدایی آموزش و پرورش فارس، گفت: ۱۰ پروژه دانش آموزی از فارس به مرحله کشوری راه یافت

به گزارش خبرنگار مهر ، محمد فیاض پور شامگاه یکشنبه در آیین بدرقه دانش آموزان منتخب استان برای شرکت در مرحله کشوری جشنواره جابربن حیان، افزود: این جشنواره بهترین فرصت برای تجلی آموخته ها و معرفی دست آوردهای دانش آموزان دوره ابتدایی است.

وی در جمع دانش آموزان راه یافته به مرحله کشوری جشنواره جابربن حیان و اولیاء آنان، گفت: این جشنواره فرصتی را فراهم نموده تا دانش آموزان آنچه را در کتابهای درسی فرا گرفته اند با استفاده از خلاقیت خود بصورت عملی بکار گرفته و تجربه کسب نمایند.

سرپرست معاونت آموزش ابتدایی  آموزش و پرورش فارس با اشاره به وجود استعدادهای بسیار در بین دانش آموزان استان گفت: این دانش آموزان عصاره های علمی و فرهنگی استان هستند که دارای  تفکری روشن تر و برجستگی های علمی و فکری بیشتر و در واقع دانشمندان کوچک با افکار بزرگ هستند.

فیاض پور با توصیه به دانش آموزان برای تبادل تجربه ، برقراری روابط  دوستانه  ، اتحاد و همدلی با سایر شرکت کنندگان گفت : به این سفر با دید علمی ، تفریحی و فرصتی برای تعامل علمی  نگاه کنید.

وی لازمه  تربیت  نسلی پویا ، خلاق و نوآور را مرهون تعامل خانواده ها با آموزش و پرورش دانست.

سرپرست معاونت آموزش ابتدایی آموزش و پرورش فارس با تاکید بر لزوم توجه جدی بر اجرای چنین طرح ها و جشنواره هایی در برنامه ریزی های آموزش و پرورش ،از حمایت ها و راهنمایی های اولیای  دانش آموزان، معلمان و مربیان آنها قدردانی و برای این دانش آموزان خلاق آرزوی موفقیت در مرحله کشوری کرد.

رییس اداره تکنولوژی و گروه های آموزشی دوره ابتدایی آموزش و پرورش فارس هم در این مراسم با اشاره به مشارکت۱۵۰هزار و ۶۴۰ دانش آموز ابتدایی از سراسر فارس در جشنواره جابر بن حیان، در سال تحصیلی  ۹۸-۹۷  گفت: هدف اصلی از اجرای جشنواره جابربن حیان نهادینه کردن فرهنگ تحقیق و پژوهش در بین دانش آموزان دوره ابتدایی است.

محسن باصری افزود: تقویت حس کنجکاوی و پرورش تفکر خلاق و حل مسئله در دانش آموزان دوره ابتدایی ، شناسایی و تقویت استعدادهای فردی دانش آموزان و ایجاد زمینه ایی برای کارآفرینی نیز از دیگر اهدافی است که در این جشنواره دنبال می کنیم.

وی یادآوری کرد: در این جشنواره تعداد ۱۲۰ پروژه جابربن حیان و ۲۰۵ تألیف از دانش آموزان مولف موفق به راهیابی به مرحله استانی شدند  که با ارزیابی آنها توسط داوران استانی ،  ۱۰ پروژه جابربن حیان موفق به راهیابی به مرحله کشوری شدند.

رییس اداره تکنولوژی و گروه های آموزش ابتدایی آموزش و پرورش فارس ،زمان اعزام دانش آموزان  منتخب مرحله کشوری جشنواره جابر بن حیان در استان فارس را   روز ۲۵ مردادماه جاری اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار مهر ، مرحله کشوری این جشنواره ۲۵ تا ۲۷ مردادماه با حضور منتخبین استانها در شهر رشت برگزار می شود.