تئاتر «مجلس موسیقی» به روی صحنه رفت/اثری کارگاهی تجربی از جوانان

تئاتر «مجلس موسیقی» به روی صحنه رفت/اثری کارگاهی تجربی از جوانان

شیراز- تئاتر مجلس موسیقی، نوشته «آرتور لی کوپیت» به هدایت و ترجمه علیرضا جهاندیده کاری از کانون تئاتر گروه پویا از ۲۰ مرداد در تماشاخانه استاد پورشکیبایی به روی صحنه رفت.

به گزارش خبرنگار مهر ، گروه تئاتر پویا به عنوان یکی از قدیمی ترین گروه های نمایشی کشور فعالیت خود را از پیش از انقلاب اسلامی با اجرای نمایش های عروسکی و کودک در خانه نمایش آغاز کرد ، اما شکل گیری رسمی این گروه به سال ۱۳۶۶ در شیراز برمی گردد.

گروه تئاتر پویا به عنوان یکی از فعالترین گروه های نمایشی هر سال با اجراهای متنوع کودک و نوجوان ، تئاتر تجربی ، نمایش های آیینی میزبان مخاطبان بسیاری بوده است و اکثر آثار تولیدی توسط این گروه مورد استقبال خوب هنر دوستان قرار گرفته است.

از جمله نمایش های قبلی این گروه می توان به روایت آرش، جسدهای پستی، همه دزدها دزد نیستند، مجلس سیاه بازی، پره‌ی پروانه پولادی و... اشاره کرد.

کانون تئاتر پویا، بخش آموزشی و پژوهشی گروه پویاست که از سال ۱۳۹۳ بصورت رسمی با مدیریت آموزشی نوید جعفری، کار خود را آغاز و با برگزاری دوره های تئاتر خلاق هنرجویان جوانی را پرورش و به تئاتر معرفی کرده است؛ بخشی از این اعضا هم اکنون به عنوان بازیگر، طراح لباس، طراح صحنه، عروسک گردان، فیلمنامه نویس و کارگردان در پروژه های تئاتر و فیلم مشغول فعالیت هستند.

تئاتر مجلس موسیقی نیز با حضور جمعی از هنرجویان کانون نمایش در کنار بازیگران جوانی که نخستین تجربه های حضور در صحنه خود را طی می کنند با هدایت علیرضا جهاندیده در این اثر کارگاهی تجربی حضور یافته اند.

در این اثر نمایشی نوید جعفری و علیرضا جهاندیده بصورت افتخاری در کنار بازیگران جوان این نمایش به ایفای نقش پرداخته اند.

تئاتر مجلس موسیقی روایت کمیته ای متشکل از زنان در حال برنامه ریزی برای حمله به بخش مردان است.

در این تئاتر نارسیس اوجی، بهاره کاراکاش، آتوسا گلزار، فاطمه مدحت، رویا زنبق، غزال مرادی، کوثر دبیری، خجسته رستمی، نوید جعفری و علیرضا جهاندیده به بازیگردانی حسین چناری ایفای نقش می کنند.

دیگر عوامل این تئاتر، سرپرست گروه : عباس چهلتنان، مدیر صحنه :کوثر دبیری، طراح گریم: فرزانه رادفر، مجری گریم: حدیث جوکار و عکس و طراح پوستر: باربد رهنما هستند.

به گزارش خبرنگار مهر ، تئاتر مجلس موسیقی تا ۲۵ مردادماه هرشب ساعت ۲۰ در تماشاخانه استاد پورشکیبایی به نشانی چهارراه حافظیه به سمت دروازه قرآن، روبروی پمپ بنزین جهان نما، کوچه ۱۴، مجموعه فرهنگی هنری بامداد هنر روی صحنه است.