اجرای ۹۰ برنامه ورزشی توسط هیات ورزش های همگانی پردیس

اجرای  ۹۰ برنامه ورزشی توسط هیات ورزش های همگانی پردیس

پردیس- رئیس هیات ورزش های همگانی شهرستان پردیس از اجرای ۹۰ برنامه ورزشی توسط این هیات خبر داد.

هادی سوهانی در گفتگو با خبرنگار مهر ، از اجرای ۹۰ برنامه  ورزش  همگانی در زمان تصدی ۱۷ ماهه خود در هیات همگانی خبر داد و افزود: برای اجرای برنامه‌های مختلف  از جمله پیاده روی بزرگ خانوادگی، جشن بادبادک ها و دیگر فعالیت ها، همکاری و حمایت شورای اسلامی شهر و شهرداری پردیس  همواره همراه ما بوده است.

رئیس هیات همگانی پردیس بیان کرد : اتفاقات خوبی در سطح شهرستان در زمینه ورزش همگانی، بخصوص در شهر پردیس افتاده است و برنامه های شاد و مفرحی با شعار (من با تو همگانیم)   برگزار کرده ایم.

وی با اشاره به اینکه فعالیت هیات همگانی در کل کشور به  بحث مهمی تبدیل شده است گفت  :  طی ۵ سال اخیر بدلیل شرایط خاصی که هیات همگانی دارد و  این که ورزشهای همگانی هزینه بر نیست و تمام اقشار را در سنین مختلف احاطه میکند بمرور اپیدمی شده است.

سوهانی افزود : همفکری و همراهی گروه های  ورزشی  هیات همگانی، در قالب پیاده روی خانوادگی ، کوهنوردی، بوم  گردی و  ورزشهای  نشاط آور برگزار می شود.

رئیس هیات ورزشهای همگانی پردیس در ادامه بیان داشت : با مساعدت شورا و شهرداری توانستیم یک واحد اداری برای هیات همگانی تجهیز کنیم  تا بتوانیم با دعوت از قهرمانان و صاحبان تخصص در رشته های همگانی ، مسولان کمیته های ورزش همگانی  را مشخص کنیم.

سوهانی اضافه کرد: با تلاش مسولان کمیته ها توانستیم از رتبه آخر ورزشهای همگانی استان ،در سال ۹۷ پلکانی   به رتبه اول ارتقاء پیدا کنیم، اما به دلیل امتیاز بندی سختی که در هیات همگانی وجود دارد اکنون رتبه به دوم رسیدم.

وی با اشاره به یکی از دلایلی  که از رتبه نخست به رتبه دوم رسیدیم  بیان کرد : عدم وجود شناسه حساب بانکی از دلایل تنزل رتبه از اول به دوم است  که تربیت بدنی تلاش میکند شناسه بانکی را به ما بدهد تا بتوانیم کلاسهای آموزشی ورزش های همگانی را برگزار  و برای شرکت کنندگان حکم صادر کنیم.

وی در خصوص برگزاری کلاسهای آموزشی هیات همگانی گفت : حدود ۷ رشته ورزش صبحگاهی و عصرگاهی در سراسر شهرستان بصورت مستمر انجام می شود و به مربیان این رشته ها هزینه پرداخت می گردد.

رئیس هیات ورزشهای همگانی پردیس در خصوص ورزش بانوان گفت:  با  انتخاب مربیان حرفه ای ، کلاسهای تخصصی پیلاتس بصورت رایگان برگزار شده  و بدلیل شرایط روحی خاصی که بانوان دارند  و نیاز است نشاط   روحی دربین  آنان ایجاد شود بنابر این  نشاط و شادابی بانوان در بحث هیاتهای همگانی اثر بخش و تاثیر گزار  است.

سوهانی در خصوص جذب دانشجویان به ورزش های همگانی ابراز داشت : ما سعی داریم تمام افراد را با سنین مختلف  و مقاطع تحصیلی مختلف جذب کنیم بنابراین در برنامه‌هایی که تا کنون برگزار کرده ایم دانشجویان ورزش دوست نیز همراه ما بوده اند زیرا ورزش همگانی مختص سن و سال و مقطع تحصیلی خاصی نیست بلکه فراگیر است.

رئیس هیات ورزشهای همگانی پردیس خاطر نشان کرد : برای ایجاد انگیزه و نشاط، دوشنبه ها ی سالمندی را برگزار   با همراهی دیگر نهادها ی متولی برگزار کرده ایم که جلسه آینده  در بومهن برگزار می‌شود .

برای جذب کارمندان ادارات به ورزش های همگانی باید کار فرهنگی شود

سوهانی با اشاره به اینکه برای کارمندان ادارات، کمیته ادارات تشکیل شده‌است گفت :    مسول کمیته   تلاشهای زیادی جهت  هماهنگی بین کارمندان  ادارات برای حضور در ورزشهای همگانی انجام داده است اما متاسفانه صد در صد در این زمینه موفق نبوده ایم زیرا نیاز به یک فرهنگ‌سازی در این زمینه است.

وی بیان کرد:  بین کارمندان ادارات و ریاست نهادها، تناقضی جهت حضور در ورزشهای   همگانی وجود دارد که کار  را در این حیطه  کمی سخت کرده است.

سوهانی افزود:  ریاست نهادها ترجیح میدهند کارمندان در ساعات غیر اداری در  فعالیتها هیات همگانی حضور داشته باشند ولی کارمندان نهادها ترجیح میدهند در ساعات کاری به این فعالیتها بپردازند که  این تناقص ها، پارادوکس  کار را به هم ریخته است.

رئیس هیات ورزشهای همگانی پردیس عنوان کرد: بحث ورزش ادارات نیازمند حمایت  رئیس شورای ورزش شهرستان و   همراهی تربیت بدنی است تا بخشنامه ای جهت حضور کارمندان ادارات در ورزشهای همگانی صادر شود که  با فرهنگ سازی بتوانیم کارمندان را  با علاقه به این حیطه جذب کنیم.

سوهانی ، هدف اصلی هیات ورزشهای همگانی را  ، ورزش برای همه بدون هزینه خواند و گفت : ساختار هیات به گونه ای   است که  سقف و وسیله خاصی برای ورزش نیاز ندارد و صرفا حضور هر شخص در هر برنامه ورزشی دلیل بر انجام آن  رشته ورزشی  است.

وی تصریح کرد:  ورزش همگانی قبل از اینکه به جسم بیاندیشد به فکر جلا میدهد و هدف آن لذت بردن از در  کنار هم بودن است تا صرفا اجرای حرکات ورزشی، بنابراین  فعالیتی  را انجام می دهیم  که  به سلامت جسم و هم شادی روحی بیانجامد.

سوهانی استقبال از ورزشهای  همگانی  در شهرستان را خوب خواند و گفت :  ایجاد انگیزه و جذب مردم در این فعالیتها باعث می شود که آنان را با رشته‌های بدون هزینه  ورزش  همگانی،  آشنا کنیم  تا اینکه با ما، بخاطر سلامتی خودشان و جامعه همراه شوند.

این مقام مسئول موفقیت هیات همگانی را مستلزم  وجود تیم پویا و بانشاط در کمیته ها خواند و افزود : سعی کردیم مسولان کمیته ها اهل ورزش  و تخصص کافی در این زمینه را  داشته باشند که همین امر  یکی از  دلایل موفقیت‌های هیات همگانی در اجرای برنامه متفاوت بوده است.

پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی  در سایه ورزش و فرهنگ است

مسئول کمیسیون فرهنگی هنری شورای اسلامی شهر پردیس گفت : اگر افراد بتوانند اوقات خود را بدرستی و مفید پر کنند  قطعا از ابتلای به  انواع آسیب ها ایمن می مانند .

وی بیان کرد : انسان باید در هر مسیری که قرار میگیرد هدفمند کار کند ، زیرا هدف و برنامه و  پرداختن به ورزش و هنر و انواع یادگیریها و آموزشها  بدلیل اینکه می توان با افراد سالم و خوش فکر روبرو شد کمک زیادی در کاهش ابتلا به انواع آسیبها دارد .

سوهانی در خصوص احداث خانه فرهنگ و هنر شهر پردیس عنوان کرد : به  عنوان مسئول کمیسیون فرهنگی هنری شورای اسلامی شهر پردیس پیگیری هایی در  ارتباط با فضای های هنری در سطح شهر انجام دادیم که با مصوبه و ر دیف بودجه شورا ، سرای محله ای با کارکرد موسیقی و هنر  در ضلع شمال غربی پارک شهریار احداث شد، ان شاء الله تلاش داریم بزودی به بهره برداری برسد و هنرمندان شهر بتوانند در آنجا فعالیت های هنری خود را آغاز کنند.

وی با اشاره به مهمترین اقدامات فرهنگی که در شهر پردیس انجام گرفته است افزود : تالار فرهنگی شهر پردیس از اصلی ترین کارهای عمرانی در زمینه فرهنگی هنری است که بودجه خوبی در دو ردیف  برای ان گذاشته شد ه است و  تا ۲۲ بهمن سال جاری بعنوان یکی از بزرگترین پروژه های شهرداری پردیس و شرق استان تهران به بهره‌برداری خواهد رسید.

رئیس کمیسیون فرهنگی هنری شورای اسلامی شهر پردیس اذعان داشت : تالار فرهنگی شهر در فضایی با ظرفیت ۷۰۰ نفر با تجهیزات کامل به بهره‌برداری می‌رسد تا  نیازهای فرهنگی هنری شهر را تامین کند و همچنین تمام مراسمهای  ادارات را  در آن برگزار نماییم.

وی  با اشاره به بودجه ۵ میلیاردی برای ساخت و تجهیز تالار شهر خاطرنشان کرد :  این تالار دارای دپارتمان‌های مختلفی است که کلیتی از فضاهای فرهنگی هنری با بخشهای مختلفی از کمیته هادر آن دیده شده که  تا ۵ سال آینده نیازی به   افزایش  فضاهای فرهنگی هنری در شهر نداریم.

سوهانی با اشاره به مهمترین فعالیت کمیسیون فرهنگی هنری شهر پردیس گفت:  با همکاری  اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان پردیس و دیگر ادارات متولی جشنواره  پردیس خانواده را با حضور ۷ استان  به میزبانی شهرستان پردیس در دونوبت صبح در سالن همایش های شهرداری پردیس و عصر در فرهنگسرای مهر بومهن  با دعوت از شاعران طراز اول کشوری برگزار شد.