بهشت فاطمه قزوین از بهترین آرامستان های کشور است

بهشت فاطمه قزوین از بهترین آرامستان های کشور است

قزوین- مدیرعامل آرامستان های شهرداری قزوین گفت: بهشت فاظمه قزوین به دلیل داشتن وسعت مناسب، فضای سبز، غسالخانه مدرن، تصفیه خانه، پزشکی قانونی، فیبرنوری و روشنایی، بهترین آرامستان کشور است.

حسین عمویی مدیرعامل ارامستانهای شهرداری قزوین به همراه فرهاد رشوند مدیر روابط عمومی عصر یکشنبه با حضور در خبرگزاری مهر استان قزوین از فعالیت این رسانه در انعکاس دمسائل مدیریت شهری تشکر کرد.

عمویی اظهارداشت: بدون شک در عصر ارتباطات زندگی بدون رسانه را نمی توان تصور کرد و این ابزار نوین همه تحولات را موجب شده است و ما نیز باید از این ابزار برای اطلاع رسانی استفاده کنیم.

مدیرعامل سازمان آرامستانهای شهرداری قزوین افزود: در حوزه شهرداری با گستردگی سازمانهای تحت پوشش باید از رسانه بخوبی استفاده شود و خوشبختانه همکاری خبرنگاران با مدیریت شهرداری در حد قابل قبولی است و در این زمینه نگرانی نداریم.

وی با تشکر از خبرگزاری مهر در انتشار اخبار مربوط به آرامستانهای شهرداری بیان کرد: هرگاه به حضور شما نیاز بوده توانسته ایم از این رسانه برای اطلاع رسانی استفاده کنیم و به دلیل جایگاهی که دارید بازخورد خبرهای شما در حد خوبی است و ما نیز از انتشار خبرهای سازمان خود در این رسانه سپاسگزاریم.

احداث باغ کوثر در بهشت فاطمه

عمویی با اشاره به برخی اقدامات مهم این سازمان اظهارداشت: با اختصاص ۱۵ میلیارد ریال و تعیین زمینی به وسعت ۳۷ هکتار برای توسعه آرامستان بهشت فاطمه اقدام کرده ایم که تاسیسات زیربنایی آن را نیز با دیوارکشی انجام خواهیم داد.

وی اضافه کرد: وسعت این طرح توسعه از مساحت تعداد ۵ آرامستان شهر قزوین که مجموعا ۳۰ هکتار می شود بیشتر است و با اجرای این طرح نیاز شهر قزوین تا ۱۰۰ سال آینده تامین خواهد شد.

عمویی گفت: این مکان که به نام باغ کوثر خواهد شد همچنین برای مواقع بحران و حوادث غیر منتظره نیز پیش بینی شده تا بتوانیم جوابگوی نیازها باشیم.

وی افزود: با اجرای فاز سوم خیابان کشی در بهشت فاطمه و نیز توسعه فضای سبز، مبلمان منطقه و روشنایی معابر این آرامستان به یکی از بهترین آرامستانهای کشور تبدیل خواهد شد.

مدیرعامل سازمان آرامستانهای شهرداری قزوین یادآورشد: در حال حاضر با توجه به تاسیسات ایجاد شده و نیز فضای سبز و ساماندهی قبور آن از نظر کیفیت این آرامستان در کشور در رده دوم قرار دارد.

آرامستان نوبلی هم سطح سازی می شود

عمویی از اجرای طرح ساماندهی آرامستان نوبلی هم خبر داد و گفت: با اختصاص ۱۵ میلیارد ریال طرح ساماندهی آرامستان نوبلی شهر قزوین در دستور کار قرار دارد و دیوار ضلع شمالی هم احداث می شود.

احداث موزه سنگ در آرامستان بهشت فاطمه

وی اظهارداشت: همچنین احداث موزه سنگ های قدیمی در ارامستان بهشت فاطمه در دستور کار قرار گرفته و عملیاتی شده و تاکنون از ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار است.

عمویی گفت: آرامستان بهشت فاطمه از نظر رعایت استانداردهای بهداشتی و تاسیساتی، داشتن پزشکی قانونی، تصفیه خانه، غسالخانه مدرن، برق اضطراری، آب شرب و اب خام، فضای سبز، مبلمان یکی از بهترین آرامستانهای شهر قزوین است.

وی اظهارداشت: همچنین شش هزار متر فیبر نوری در این آرامستان اجرا شده است.